Na elektro-ofenzívu Daimler vynaloží 11 miliárd eur

Do roku 2022 chce koncern Daimler elektrifikovať celé portfólio značky Mercedes-Benz:

Na celom svete aktuálne vznikajú elektrozávody na výrobu elektrických vozidiel a akumulátorov.

Do roku 2022 chce koncern Daimler elektrifikovať celé portfólio značky Mercedes-Benz. To znamená, že zákazník si v každom konštrukčnom rade značky Mercedes-Benz bude môcť z ponuky vybrať aspoň jednu elektrifikovanú alternatívu. Na trhu by sa podľa plánov malo nachádzať viac ako 50 elektrifikovaných variantov vozidiel.

Okrem toho značka Mercedes-Benz neustále napreduje s vývojom hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete a podporuje zavedenie 48-voltových systémov. Z vyše 50 elektrifikovaných vozidiel bude viac ako desať modelov vozidlami na čisto elektrický pohon – vo všetkých segmentoch, od značky smart až po veľké vozidlá kategórie SUV.

V nasledujúcich rokoch bude divízia Mercedes-Benz Cars investovať desať miliárd eur do výstavby svojej flotily elektrických vozidiel a ešte takmer jednu miliardu eur do globálneho združenia výroby akumulátorov v rámci celosvetovej výrobnej siete. Vytvorí sa tak globálne združenie výroby akumulátorov, ktoré momentálne zahŕňa päť závodov na výrobu akumulátorov na troch kontinentoch.

Kým v závode na výrobu vozidiel značky smart v Hambachu v roku 2017 s kupé a kabrioletom fortwo odštartovala už štvrtá generácia elektrických vozidiel tohto mestského vozidla, v závode Mercedes-Benz v Brémach sa bude vyrábať prvé elektrické vozidlo novej produktovej a technologickej značky EQ. Výroba modelu EQC, prvého plne elektrického vozidla kategórie SUV, sa začne v roku 2019.

Krátko nato opustí EQC výrobnú linku aj v BBAC, spoločnom podniku koncernu Daimler a spoločnosti BAIC. Medzi ďalšie závody na výrobu modelov EQ patria závody Mercedes-Benz v mestách Rastatt, Sindelfingen a Tuscaloosa (USA), kde sa modelová paleta rozšíri o elektrické vozidlá triedy kompaktných vozidiel, vyššej a luxusnej triedy, príp. aj v segmente vozidiel SUV.


zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
0 Comments

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?