Internet vecí rastie, ale firmy majú aj obavy

Jeden z dôvodov prečo priemyselné firmy ako Bosch Rexroth rozvíjajú vo veľkom aplikácie internetu vecí v ich vlastných výrobných prevádzkach je aj to, aby ukázali ostatným čo všetko je možné a užitočné.

Výrobcovia používajú softvéri ERP a MES aby zhromažďovali údaje o ich výrobnom procese a následne to aplikovali na jej zlepšenie na zvýšenie kvality, zníženie odpadu, identifikáciu zásadných problémov, atď. – to sú všetko veci, ktoré internet vecí dokáže.

Používatelia týchto softvérov sú perfektní kandidáti na zvyšovanie ich podnikateľskej inteligencie a to práve implementáciou internetu vecí. Portál industryweek robil interview s mnohými podnikateľmi na Veľtrhu výroby a technológie a potvrdili, že naozaj, záujem z ich strany o internet vecí stúpa.

Avšak, sú tu ešte podnikatelia, ktorí cítia neistotu a strach z týchto technológií.

Z tohto inteview vyplynulo, že mnoho spoločností nevie ako začať, čo sa týka využívania internetu vecí. Spýtali sme sa, čo môže pomôcť zbúrať tieto bariéry. Odpoveďou je hlavne čo najviac príkladov z praxe. Tie môžu pomôcť spoločnostiam, ktoré tieto technológie nevyužívajú práve nájsť tú správnu cestu a získať sebadôveru.

„Je zvláštne, že väčšina našich zákazníkov nepríde za nami s tým, že chcú začať používať internet vecí. Sú zvedaví, ako môžu získavať a spracovávať viac dát na zvyšovanie efektivity.“ Povedal Tom Muth, Senior manažér pre produktový marketing a výrobu spoločnosti Epicor.

Pre mnohé firmy to bude len otázka času. „Firmy zatiaľ nerozumejú tomu, ako môžu profitovať z ukladania ich dát na cloud.“ Povedal Jeffey Smith, viceprezident spoločnosti Telit. „Ale potom sa ako žiarovka rosvietia a povedia – prečo tieto dáta vlastne nedávame na cloud?“

Bezpečnosť a súkromie sú dôležité otázky a zrejme aj to odradzuje mnoho potenciálnych používateľov. Potvrdil to aj Todd Montpas, produktový manažér spoločnosti Rockwell Automation, avšak povedal, že to nemusí zastaviť užívateľov. Myslí si, že povedomie a zastarané myslenie sa už začína meniť. „V súčasnosti nikto nepoužíva verejný cloud, ale myslím si, že v budúcnosti to bude bežné.“

Zdroj: industryweek.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?