Inteligentný priemyselný robot vníma prítomnosť človeka

V spoločnosti ABB Robotics s nadšením oznámili príchod najnovšieho certifikovaného softvéru na monitorovanie robotov, ktorý nesie meno SafeMove2. Spomínaný softvér zaručuje väčšiu flexibilitu, šetrí miesto a zároveň predstavuje úplnú novinku na poli ovládacích zariadení zabezpečujúcich väčší výkon za nižšiu cenu, čo v kombinácii s absolútnym systémom bezpečnosti umožňuje užšiu spoluprácu medzi robotmi a ľuďmi.

Ako povedal vedúci produktového manažmentu v ABB Robotics Dr. Hui Zhang: „Aby práca bola skutočne na úrovni, musia sa roboty pohybovať takou rýchlosťou, ktorá vyhovuje danej aplikácií. To môže pre ľudí pracujúcich v ich bezprostrednej blízkosti predstavovať isté riziko, čo v minulosti viedlo k tomu, že roboty boli oddelené stenami či klietkami od pracovníkov, aby sa tak zamedzilo možným zraneniam. Softvér SafeMove2 umožňuje robotom a zamestnancom pracovať vo väčšej blízkosti tým, že pohyby robota sú obmedzené výlučne na to, čo sa vyžaduje pre danú aplikáciu.“

SafeMove2 teda spoluprácu ľudí a robotov mení na skutočnosť, čo sa napríklad prejavuje v interakcii medzi týmito dvoma elementmi, kde sa do batérie, ktorá poháňa robota, môžu vložiť senzory na zaistenie bezpečnosti, pomocou ktorých je možné určiť prítomnosť človeka. Po tom, ako sa uvedené senzory vložia do batérie, SafeMove2 buď dohliada na rýchlosť robota, alebo ho monitoruje, pokiaľ je v pokoji. Hneď, ako človek opustí zónu v blízkosti robota, ten môže dokončiť operáciu, čo trvá kratší čas a zvyšuje produktivitu.

Efektivita a flexibilita, ktorá sa získala podobnými aplikáciami ako SafeMove2, prispieva k vzájomne prepojenému systému, ktorý v ABB volajú Internet vecí, služieb a ľudí. V ABB zároveň neustále rozširujú obzory priemyselnej automatizácie výroby, a to hlavne cez inovácie, ktoré pomáhajú zákazníkom uvedomiť si výhody výroby budúcnosti ešte dnes.

Zdroj: thomasnet.com a titulný obrázok ytimg.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?