Údržba je základom úspešného hospodárstva

Opravovať nejaký stroj po tom, ako sa vinou zlej údržby zničí, nie je žiadne hrdinstvo ani dôvod na pochvalu. Tí naozaj úspešní a šikovní totiž pravidelne investujú financie do údržby, aby sa do stavu opráv ani len nemuseli dostať.

Prevencia a účinná údržba sú totiž naozaj lepším riešením než to, že sa vám stroj či zariadenie zničí a vy tak budete musieť rovno kupovať nový kus. V praxi sa to ukazuje aj pri poľnohospodárskej technike. Práve poľnohospodárstvo je momentálne silne skloňovanou spoločenskou a politickou témou, tomu sa však nechceme venovať. Skôr sa zameriame na údržbu poľnohospodárskej techniky, špeciálne traktorov.

Sklo na traktory

Traktor je jedným z najtradičnejších poľnohospodárskych strojov. Ani si nedokážeme predstaviť poľnohospodára, ktorý by pri obrábaní svojej role nevyužíval práve traktor. Práve pri takomto komplexnom stroji je údržba doslova zásadná. Týka sa to motora, kolies i všetkých dôležitých súčastí traktora. Tou je aj predné a zadné sklo. Práve sklo totiž „schytáva“ silný nápor pri činnosti traktora, keď sa doň „odrážajú“ kamienky, pôda či samotná úroda. Je preto potrebné, aby bolo sklo dostatočne pevné a zadržalo tieto otrasy. Existujú špeciálne výrobné technológie, ktoré zabezpečujú práve pevnosť a pružnosť skla na traktory.

Kvalita je priam zásadná

Práve preto je kvalita skla na traktory nesmierne dôležitá. Stačí jednoduchá matematika. Ak máte nekvalitné sklo, ktoré praskne po každom menšom náraze kameňa, tak ho budete musieť pravidelne vymieňať a kupovať nové. Pokiaľ však na traktor nainštalujete kvalitné sklo na traktory, tak investícia bude jednorazová a dlhodobá. A pozor, nejedná sa o žiaden detail! Treba brať do úvahy aj bezpečnostnú stránku. Asi nikto netúži po tom, aby sa počas obrábanie role rozbilo sklo a zasiahlo vás, či vášho zamestnanca na sedačke vodiča. V tomto smere sa teda naozaj neoplatí šetriť, oveľa lepšie je investovať do skutočnej kvality.

Sklo NEW HOLLAND

Sklo NEW HOLLAND

Homologizované neoriginály

V súčasnosti sa dajú na internete zakúpiť kvalitné sklá na traktory, pričom nemusí nutne ísť o certifikované originály prestížnych značiek. Predajcovia totiž ponúkajú aj neoriginálne homologizované okná, ktoré sú takmer totožné ako tie originálny. Tak napríklad sklá na NEW HOLLAND, prestížnu značku traktorov, si takto kúpite rádovo oveľa lacnejšie. Funkcionalita a kvalita však budú na nerozoznanie od certifikovaného originálneho skla na traktory. Práve nákup takýchto skiel na internete je tou ideálnou kombináciou medzi kvalitou a zároveň aj prijateľnou cenou. Sami sa potom možno presvedčíte, že takáto investícia do poľnohospodárskej techniky sa oplatí a ochráni vás pred potenciálnymi nepríjemnosťami.


Tlačová správa spoločnosti sklonastroj.sk pre redakciu PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 Comments

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?