Dubaj môže čoskoro začať s 3D-tlačou mostov a autobusových zastávok

Dubaj pokračuje v zavedení 3D tlače.

Pôjde o jeden z mnohých spôsobov, akým sa Dubaj chce zabetónovať ako „najinteligentnejšie“ mesto na svete tvrdí RTA, ktoré oznámilo, že mesto začne čoskoro využívať technológiu 3D tlače na vytvorenie množstva mestských pomocných zariadení súvisiacich s dopravou.

Znamená to, že autobusové zastávky, stanice námornej dopravy alebo chodníkové mosty skončia kompletne 3D vytlačené, čím sa ušetria zdroje a potenciálny sa znížia náklady spolu s výrobným časom.

V oficiálnom vyhlásení Abdul Reda Abdul Hassan, vedúci 3D tlačovej implementačnej stratégie vyhlásil:

„Technológia 3D-tlače napreduje rapídnym tempom vpred po celom svete a RTA je silno naklonená byť predchodcom v tejto generácii technológii. Hľadá optimálne spôsoby pre využívanie technológie aplikovaním najlepších svetových praktík pre verejnú dopravu a asociovanú infraštruktúru.“

Či uvidíme 3D vytlačené mosty na štýl tých, ktoré spájajú brehy Dubajského kanála sa ešte nevie, bolo by to však určite cool.

Toto ani nebude prvý 3D vytlačený projekt pre Dubaj. V máji 2017 mesto vytvorilo prvú 3D vytlačenú kanceláriu, ktorá otvorila neďaleko Emirates Towers, slúžiaca ako dočasná kancelária pre nadáciu Dubai Future. Celá budova sa vytlačila iba za 17 dní a bola nainštalovaná na pracovisku za 2 dni. Toto môže byť určitý benchmark pre budúce projekty, ktoré budú vybudované.

Okrem tohto Dubaj taktiež plánuje začať práce na prvom 3D vytlačenom mrakodrape v roku 2023. Podľa informácii 3D tlač poskytuje väčšiu voľnosť pri kreativite a tlačí hranice architektúry ešte ďalej.

zdroj fotografie: constructionweekonline.com

zdroj: whatson.ae, zdroj titulnej fotografie: whatson.ae

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?