Audi začalo vyrábať elektrické SUV e-tron quattro

Dva týždňe pred plánovaným odhalením produkčnej verzie Audi oznámilo, že začína s výrobou elektrického SUV e-tron quattro vo svojej Bruselskej továrni.

Peter Kössler, člen predstavenstva manažmentu pre produkciu a logistiku v AUDI AG sledoval “prvé modely Audi e-tron odštartovať potichu z pásu,” pričom to okomentoval nasledovne:

“Audi e-tron je unikátnym pionierom. Zahŕňa inovatívne technológie, ako sú virtuálne externé zrkadlá a kombinuje tradičné kvality Audi v ovládaní a dynamike s technickým Vorspurng, ktorý presahuje auto. Naša Bruselská továreň bola kompletne zmodernizovaná pre produkciu elektromobilu. Toto je prvá certifikovaná CO2 neutrálna masová produkcia v prémiovom segmente.”

Automobilka posilňuje pre začiatok produkcie počas posledných rokov a počas nedávnych mesiacov začínajú veci naberať spád. V júli začala nemecká automobilka produkciu elektromotora pre e-tron v maďarskej továrni, avšak väčšina výrobného procesu sa uskutoční v Audi Brussels.

Patrick Danau, manažujúci riaditeľ Audi Brussels to komentoval:

„Audi vybudovalo niekoľko kompetencií pre e-tron a vyvinulo batériovú technológiu a aktuálny jazdný systém. A zamestnanci premysleli, naplánovali a implementovali množstvo krokov v produkcii.“

Tieto zmeny zahŕňali „extenzívnu premenu karosárne, lakovne a montáže krok po kroku,“ nové sekcie vytvorené pre produkciu batérií, ako aj navrhnutie nového bezpilotného transportného systému na „prinesenie batérii pre elektromobily na montážnu linku v presných sekvenciách.“

Nemecká automobilka nepotvrdila ročnú produkčnú kapacitu pre nové elektrické SUV. Na základe toho, čo Audi v minulosti oznámilo, elektrické SUV je vybavené s 95 kWh batériou, 2 elektromotormi s celkovým výkonom 320 kW (429 koní) a je schopné DC rýchleho nabíjania do 150 kW.

V nedávnych mesiacoch spoločnosť odhalila najnovší prototyp e-tron quattro, potvrdilo základnú cenu 80-tisíc eur pre Nemecko a realistický dojazd 250 míľ (402 km).

Produkčné vozidlo bude odhalené 17. septembra v San Franciscu, pričom sa zároveň potvrdia všetky detaily produkčnej verzie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt site:electrek.co e-tron quattro

zdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?