Tesla nesplnila produkčný cieľ 6-tisíc kusov týždenne pre Model 3. Môže však splniť cieľ pre Q3

Tesla mieri na produkčný cieľ 6-tisíc vyrobených kusov Modelu 3 týždenne a celkovú produkciu 50 až 55-tisíc Modelov 3 za tretí kvartál. Za posledný augustový týždeň sa Tesle však nepodarilo splniť týždennú kvótu, spĺňa však doposiaľ cieľ pre tretí kvartál.

Podľa informácií od Electrek, automobilka vyrobila počas minulého týždňa (24-31. august) asi 6400 vozidiel, vrátane 4300 kusov Modelu 3. To nespĺňa cieľ Tesly, keďže automobilka predtým napísala, že sa snaží vyrobiť 6-tisíc kusov týždenne.

Celková produkcia pre štvrťrok teraz smeruje ku kvartálnemu cieľu Tesly. Tesla údajne vyrobila do piatku 31. augusta okolo 53-tisíc vozidiel, vrátane 34,7-tisíc kusov Modelu 3.

Automobilka už vyrobila rovnaké množstvo vozidiel ako za celý 2. kvartál, pričom má ešte k dispozícii celý mesiac. V súčasnej produkčnej miere by Tesla mala dosiahnuť celkový cieľ objemu výroby Modelu 3, avšak spoločnosť sa stále snaží vyrobiť 6-tisíc kusov Modelu 3 týždenne, čo by mohlo viesť k celkovej lepšej produkcii, pokiaľ sa to dosiahne do konca tohto mesiaca.

Je jedno, ako sa pozriete na tieto čísla, Tesla vyrába elektromobily v neuveriteľnej rýchlosti, a to by sa malo oslavovať. Je však dôležité spomenúť, že Tesla dosiahne produkčné ciele, aby sa stala zisková a udržateľná.

Na základe informácii Electrek to vyzerá tak, že celkové produkčné ciele budú ľahko dosiahnuteľné, hoci sa spoločnosti nepodarilo splniť cieľ vyrábať 6-tisíc kusov Modelu 3 týždenne. Tesla dokonca nemala ani obdobie, kedy za 7 dní vyrobila 5-tisíc kusov týždenne.

Vyzerá to tak, že automobilka mala problémy s výrobou počas posledných 2 mesiacov, čo by mohlo vysvetliť množstvo správ od kupujúcich o meškaní dodania Modelu 3. Len pre pripomienku, produkcia sa nerovná doručeniu.

Dúfame, že Tesla má pre to dobrý dôvod, ako je sústredenie sa na kvalitu Modelu 3 a ziskovosť namiesto vysokého objemu výroby, to sa však ešte uvidí. Určite budeme sledovať progres výroby Tesly počas nasledujúceho mesiaca, ako má spoločnosť nakročené k rekordnému kvartálu.

zdroj fotografie: electrek.co


zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?