100 rokov inovácií v švédskom
výskumnom centre ABB ocenil aj kráľ Švédska

Švédske výskumné centrum spoločnosti ABB vo Vasteras oslávilo 100. výročie svojej existencie za účasti kráľa Karola XVI Gustáva, generálneho riaditeľa ABB, Ulricha Spiesshofera, švédskeho ministra energetiky, Ibrahima Baylana a ďalších národných a miestnych hodnostárov.

Mnohé z prevratných inovácií centra naštartovali novú modernú éru v priemysle a energetike. Vyvinuli tu napríklad prvý priemyselný robot riadený mikroprocesormi, či prvý vysokonapäťový jednosmerný výkonový vypínač. Ten sa stal zlomovým pre spoluprácu dvoch platforiem – striedavého a jednosmerného prúdu bez straty ich výhod. Technologicky otvára cestu budovaniu a využívaniu veľkých a vzdialených alternatívnych zdrojov energie, napríklad aj tej zo Sahary.

Sté výročie výskumného centra ABB bolo tiež príležitosťou pre otvorenie špecializovaného inkubátora SynerLeap, ktoré umožní malým technologickým spoločnostiam rast a expanziu na svetovom trhu v troch oblastiach: priemyselnej automatizácii, robotike a energetike.
Motívom vytvorenia jedinečného inovačného ekosystému SynerLeap je úsilie o dosiahnutie kratších inovačných cyklov, zrýchlenie času uvedenia na trh a posilnenie konkurencieschopnosti.

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva 135.000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Zdroj: článok spracovaný spoločnosťou ABB s právami na uverejnenie pre internetový portál Prepriemysel.

[simppleboxshortcode]

[printfriendly]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?