Vo vranovskom priemyselnom parku Ferovo
by mohol vzniknúť závod na výrobu liehu

Vo vranovskom priemyselnom parku Ferovo by mohol do roku 2019 vzniknúť závod na výrobu konzumného liehu. Zástupca spoločnosti, ktorá plánuje vytvoriť 60 pracovných miest, Denys Pušenko, predstavil tento projekt vranovským poslancom na ich zasadnutí.

Investície, ktoré by firma financovala z vlastných prostriedkov, predstavujú sumu približne päť miliónov eur. Plocha, ktorú spoločnosť potrebuje na výstavbu závodu, je dva hektáre (ha).

Firma garantuje, že celý proces výroby liehu a vlastných energií bude bez možných environmentálnych rizík. Podľa slov zástupcu spoločnosti sú všetky zariadenia v súlade s certifikátmi Európskej únie.

„S našimi partnermi máme skúsenosti z podobných projektov z Nemecka, Azerbajdžanu, Pakistanu, ale aj Poľska,“ vymenoval. Podľa slov primátora Vranova nad Topľou Jána Ragana je v záujme mesta, aby všetky záležitosti vo vzťahu k ekológii a životnému prostrediu boli v poriadku.

Vranovský priemyselný park
V budúcnosti plánuje spoločnosť vo Vranove nad Topľou spustiť ďalšie dva projekty. Reprezentanti firmy predstavili aj možnosť rozšírenia portfólia o výrobu suchého mlieka a bioenergetický komplex s alternatívou vstupných komodít, vrátane komunálneho odpadu či pneumatík.

Na všetky projekty potrebuje spoločnosť približne 13 ha pôdy, investícia predstavuje približne 30 miliónov eur. Všetky zámery sú realizovateľné nezávisle od sebe. Pokiaľ by boli ďalšie dva projekty schválené, počet pracovných miest by narástol na 350 až 400.

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: alianciapas.sk; fotografia v texte: cas.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?