ABB na Slovensku riadi Tanja Vainio

Fínska rodáčka vystriedala na riaditeľskej pozícii Marcela van der Hoeka

Od 1. januára 2018 bola do pozície generálnej riaditeľky pre ABB Slovensko menovaná Tanja Vainio, ktorá bude súbežne riadiť ABB v Českej i Slovenskej republike.

Fínska rodáčka vystriedala na riaditeľskej pozícii Marcela van der Hoeka, ktorý nastupuje na nové miesto v rámci ABB. Nová zjednotená rola Tanji Vainio umožní spoločnosti stavať na silných stránkách a synergiách medzi oboma krajinami. Jej zástupcom v ABB na Slovensku je od 1. februára 2018 Pavel Mík, ktorý sa stal obchodným riaditeľom ako vedúcou funkciou na Slovensku.

Pavel Mík

Pavel Mík

Tanja nastúpila do ABB v roku 1998. Zastávala niekoľko pozícií v oblastiach korporátneho výskumu, supply chain managementu i vo vedení spoločnosti, a to vo Fínsku, USA, Švačiarsku a Maďarsku. Od roku 2016 je generálnou riaditeľkou pre ABB ČR.

Tanja Vainio je držiteľkou titulu MSc v odbore Engineering a titulu MBA z Massachusettského inštitútu technológií v USA. Stala sa finalistkou posledného ročníka prestížnej ankety TOP Ženy Česka 2017 v kategórii Manažérka.


Spoločnosť ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, prie-myslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 136 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.  www.abb.com


Zdroj: tlačová správa spoločnosti ABB

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?