Embraco Slovakia postúpilo do
výberu súťaže European Business Award

Začiatkom septembra postúpila spoločnosť Embraco Slovakia so sídlom v Spišskej Novej Vsi do užšieho výberu medzi desať národných šampiónov v rámci súťaže European Business Award 2016/2017 ako jediný zástupca slovenského strojárstva. TASR o tom dnes informoval Anton Oberhauser z Embraco Slovakia.

Embraco zaujalo hodnotiacu komisiu celoeurópskeho udeľovania cien výrobkami, z ktorých viaceré boli navrhnuté na Slovensku. “Patrí medzi ne kompresor NEU pre komerčné chladenie, ktorý je o 20 % účinnejší a spotrebuje o 16 % menej energie ako modely s rovnakou chladiacou kapacitou,” uviedol Oberhauser. Kompresor EME pre domáce chladenie, predstavený v tomto roku, spotrebuje o 5 % menej energie ako jeho predchodca. Oba kompresory sú vhodné aj na použitie s ekologickými uhľovodíkovými chladivami ako propán či izobután.

EMBRACO logo slovensko

Súťaž European Business Awards je najväčším európskym projektom určeným na porovnávanie a vyzdvihovanie výnimočnosti firiem v Európe. V aktuálnom ročníku sa zapojilo vyše 33.000 spoločností, do užšieho výberu postúpilo 636 firiem z 34 krajín, medzi nimi je desať spoločností zo Slovenska.

Firma Embraco má v súčasnosti 47 výskumných a vývojových laboratórií, pričom nové kapacity na testovanie kompresorov vznikajú i v Spišskej Novej Vsi. Hotové by mali byť podľa Oberhausera v rámci nového technologického centra na jar 2017. Na celom svete Embraco aktuálne vlastní okolo 1700 patentov v oblasti chladiarenstva.

Embraco, súčasť skupiny Whirlpool, dokáže vyrobiť ročne na celom svete vyše 40 miliónov hermetických kompresorov na chladenie. Firma v Spišskej Novej Vsi zamestnáva približne 2200 zamestnancov. Ďalšie výrobné prevádzky sa nachádzajú v Brazílii, Mexiku, Číne a Taliansku. Slovenská spoločnosť v tomto roku prekonala rekordnú úroveň výroby za jeden mesiac. V júni zišlo z výrobných liniek vyše 502.000 výrobkov.

Môžete si pozrieť video, kde je v krátkosti predstavená firmy a následne šéf spoločnosti Embraco Norbert Brath a zamestnanci hodnotia novo zavedený personálny systém eHUMAN:

Zdroj: (TASR), titulná fotografia: sme.sk

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=”horizontal”]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?