Výrazný rast banského priemyslu v USA

Rýchly pohľad do histórie priemyslu USA hovorí za všetko: Amerika od roku 2000 stratila viac ako 5 miliónov pracovných pozícii vo výrobe a zavrelo sa viac ako 50,000 tovární.

Legislatíva sa týka nových budov, ktoré majú 10 a menej poschodí.

Kovy a minerály sú základ pre vysoký životný štandard Američanov. Vďaka luxusným veciam ako automobily, vily, cesty a elektronika, mladí Američania sú dnes od nich závislí. Za život totiž priemerný Američan spotrebuje vyše 12 ton železa a ocele, 400 kg medi, 230 kg zinku a 50 gramov zlata.

A potom sú tu aj priemysly budúcnosti, napr. na výrobu jednej veternej turbíny je potrebných 3,6 ton medi. Na výrobu hybridného automobilu sú potrebné 4 kg niklu a súčasne priemerná batéria v elektromobile obsahuje 4 kg lítia.

Táto obrovská spotreba vyžaduje zvýšený dopyt po banskom priemysle, čo bude znamenať nárast pracovných miest a ekonomický rast. V roku 2012 americký banský priemysel zamestnával viac ako 630,000 zamestnancov so mzdami okolo 40 miliárd euro.

Produkcia v banskom priemysle v USA za rok 2015 presiahla 68 miliárd euro.

Americkí baníci usilovne ťažia kovy od medi cez zinok, zlato, nikel až po železo – základné materiály potrebné na nárast výroby vo všetkých odvetviach priemyslu.

Americký banský priemysel má obrovský nevyužitý potenciál, ktorý sa momentálne snaží vláda USA využiť a ho posilniť. Plánuje zvýšiť počet zamestnancov až o 125,000. Tento nárast však naštartuje ekonomiku a výrobu a reálne zvýši mnoho ďalších pracovných miest.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?