Muehlbauer z Nitry zamestnáva okolo 100 študentov a plánuje ďalšiu expanziu

Spoločnosť Muehlbauer je ako mikročip. Začínala ako malá firma v garáži. Na prvý pohľad bola jednou z mnohých takých, ktoré čochvíľa zapadnú prachom, a pritom sa v nej skrýval obrovský potenciál ako v drobnom čipe. Po rokoch pokrokových nápadov, usilovnej práce, kvalitných produktov, tvrdého boja o svoje miesto na trhu a množstve spokojných zákazníkov dnes spoločnosť Muehlbauer s 35 pobočkami na 4 kontinentoch ako aj s celosvetovou prevádzkovou a servisnou sieťou určuje trend od inovatívnych systémov a softvérových riešení až po produkciu personalizovaných kariet, cestovných pasov a aplikácií RFID.

partsPatrí k svetovým lídrom a v Európe vo svojej oblasti nemá konkurenciu. Vyvíja a produkuje veľa inovatívnych systémov. Medzi nimi aj spomínané mikročipy. Každý jeden čip v sebe obsahuje 96-bitové unikátne číslo, tzv. elektronický kód výrobku. Jeho číselný priestor umožňuje uchovať dáta 268 miliónom výrobcom pre 16 miliónov druhov výrobkov s 68 miliardami možností sériových čísiel.

Okrem Nemecka, Malajzie, USA a Číny spoločnosť Muehlbauer sídli od roku 2007 aj na Slovensku, konkrétne v priemyselnom parku Juh v nitrianskej mestskej časti Dolné Krškany. Neustály prílev investícií do najmodernejších technológií a budovanie výskumných a vývojových kapacít stavia nitriansku pobočku do čela koncernu.

Celý koncern sa skladá z 2 divízií a síce “Precision Parts & Systems” (PPS) a “Automation”. PPS vyrába súčiastky s vysokou presnosťou jednak na výrobu vlastných strojov a zariadení, ale aj pre externých zákazníkov pôsobiacich v senzibilných odvetviach ako napríklad v leteckom a kozmickom priemysle, v automobilovom, lekárskom či v polovodičovom priemysle.

Automation sústreďuje pozornosť na výskum a vývoj strojov a zariadení na produkciu cestovných pasov, občianskych preukazov, smart kariet alebo aplikácií RFID. Odborníci spolupracujú na vývoji a optimalizácii strojov, čo podniku prinieslo silnú pozíciu v oblasti technológií. Zaujímavosťou je, že koncern inštaloval zariadenie na zasielanie ID kariet a pasov poštou ako prvá firma na svete.

Muehlbauer Technologies s.r.o. je teda miestom zaujímavého a veľmi vzácneho spojenia dvoch zásadných faktorov úspechu každej spoločnosti, ktorými sú používanie najmodernejších výrobných technológií a orientácia na výskum a vývoj vlastných produktov súčasne.

024-muehlbauerV Nitre stoja výrobné technológie, ktoré nie sú využívané ani v materskej spoločnosti (pričom to zvyčajne býva naopak) – na Slovensko tak prichádza najnovšia technológia, ktorá momentálne existuje, a tak firma ponúka príležitosť všetkým šikovným ľuďom z celého Slovenska, ktorí chcú byť súčasťou tímu úspešných odborníkov a prispieť k rozvoju jedinečných riešení.

Divízia Automation v slovenskej pobočke predstavuje neoddeliteľnú súčasť vývojového centra celého koncernu. Experti v oblastiach konštrukcie, elektroinžinierstva, procesného a softvérového inžinierstva pracujú na tvorbe nových inovatívnych nápadov, ktoré prispievajú k zdokonaleniu existujúcich a zrodu nových technológií. V porovnaní s inými výrobnými podnikmi na Slovensku je to “tromf”.

Ďalším esom firmy je aktívne zapojenie do systému duálneho vzdelávania, ktoré sa praktikuje v tejto pomerne mladej pobočke už dávno. Nitriansky Muehlbauer si kvalifikovaných zamestnancov pripravuje už v predstihu. Dnes spolupracuje so štyrmi strednými školami, dvomi univerzitami a dokonca aj so základnými školami. Skúsenosti v ňom nadobúda viac ako sedemdesiat stredoškolákov a vyše tridsať vysokoškolákov, pričom približne polovica z nich ostáva po skončení praxe pracovať v nitrianskom podniku.

Dňa 25. septembra 2015 pobočka oficiálne otvorila ďalšiu výrobnú halu. Jej výstavbou ukončila druhú etapu budovania svojej prevádzky na Slovensku. Nové výrobné priestory zaberajú plochu 5000 štvorcových metrov a zamestnanie v nich našlo v priebehu pol roka ďalších 130 ľudí. Výška investície dosiahla v tejto etape 16,5 milióna EUR.

Všetky tieto kroky odzrkadľujú jasne vytýčený cieľ spoločnosti Muehlbauer. Podnik chce na Slovensku ďalej expandovať. Chystá preto tretiu fázu svojho rozšírenia. Tretia výrobná hala by mala stáť do roku 2020 a prinesie ďalšie nové pracovné miesta.

demoraum

Zdroj: spracovala spoločnosť Muehlbauer pre internetový časopis Prepriemysel.

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=”horizontal”]

[printfriendly]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?