3D skener s robotickým ramenom FARO ScanArm

3D skener nazvaný FARO ScanArm, poskytuje široké spektrum aplikácií pre 3D modelovanie, reverzné inžinierstvo a dizajn prostredníctvom CAD softvérov. Celá konštrukcia skenera je ľahká a veľmi flexibilná, pretože má až 3 otočné kĺby.

Skener je možné ľahko upnúť na pracovný stôl a je prenosný v púzdre. Samotné skenovane je nenáročné a vhodné dokonca pre laikov. Technológia modrého lasera prináša presné skenovanie vrátane materiálov, ktoré pri ostatných skeneroch vyžadujú sprejovanie povrchu zmatňujúcim povlakom – tento skener to nevyžaduje.

Spoločnosť FARO ponúka na obmedzený čas zníženú cenu k softvéru 3D System’s® Geomagic® tohto skeneru. Prostredníctvom tohto softvéru môžete vytvárať úplné 3D modely, ktoré nevyžadujú ďalšie spracovanie a umožňujú reverzné inžinierstvo s úplnou históriou prvkov – takže vám systém dokáže vytvoriť 3D model s ktorý môžete jednoducho editovať keďže obsahuje všetky prvky, ktoré by ste použili aj pri jeho modelovaní. Modely systém dokáže konvertovať do všetkých hlavných CAD formátov.

„Vďaka tomu, že chápeme potreby našich zákazníkov, skenery FARO dokážu zákazníci využiť pri praktických aplikáciách a nemusia platiť za vlastnosti, ktoré by inak nevyužili. Naša filozofia je, aby sa investícia zákazníkov do ScanArm dokázala vrátiť vo veľmi krátkom čase pri zachovaní vysokých technických parametrov.“ Povedal prezident spoločnosti FARO Dr. Simon Raab.

ScanArm je vhodný pre každú spoločnosť, ktorá potrebuje vytvárať produkty bez existujúcich 3D modelov, projektovať produkty, ktoré musia presne pasovať do zostáv. Reverzné inžinierstvo môžete využiť na opravu alebo výrobu poškodených dielov, tvorbu digitálnych knižníc na zredukovanie objemu uskladnených položiek a nákladov za skladovanie a ďalej môžete skener využiť aj na jednoduché modelovanie dielov pre rapid prototyping.

Skener má šírku snímacieho poľa 80-150 mm, dokáže snímať rýchlosťou až 500 tisíc bodov/sekundu s presnosťou 75 µm. Ďalšie technické špecifikácie 3D skeneru ScanArm nájdete na stránkách výrobcu tu.

FARO má pobočky napríklad aj v Nemecku, Veľkej Británií, Fráncúzku, ale aj v Poľsku.

Zdroj: thomasnet.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?