Šéf Daimleru pochybuje o prínose
prémie pre odbyt elektromobilov

Prečo má Daimler názor, že prémie pre elektromobily nepomôžu?

Dieter Zetsche, Šéf nemeckého automobilového koncernu Daimler, posudzuje prémiu ako silný stimul na kúpu elektromobilov skepticky. Pre dnešné vydanie Bild am Sonntag povedal, že „úspech príde až po tom, keď zákazníkov e-autami presvedčíme a budeme fascinovať“.

Dodal, že zatiaľ nie je veľkým podporovateľom akejkoľvek subvencie zameranej na odbyt elektroáut. Tvrdí, že nijaký stimul nikdy nepresadí nehospodárnu technológiu.

Po zhode o podpore elektromobility, ktorá sa v Nemecku dosiahla v apríli tohto roku, sa vyjadril celkom ináč. Podpora „pomôže rýchlejšie než doteraz dostať autá s elektrickým pohonom na cesty“. Magnetom pre kúpu elektroauta sa mala stať subvencia 4000 eur. Na nej sa mali podieľať štát a výrobcovia.

V Daimleri sa počíta s tým, že v roku 2025 bude z celkového počtu áut, ktoré sa vyrobia v jeho závodoch, 15 až 25 % elektromobilov.

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: autoevolution.com; fotografia v článku: reuters.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?