Partnerstvo ABB a Northvolt na projekte najväčšej továrne na batérie v Európe

Továreň na výrobu lítium-iónových batérií sa bude nachádzať vo Švédsku
a jej prevádzka by mala byť spustená v roku 2020:

Spoločnosti ABB a Northvolt podpísali memorandum o porozumení s cieľom vybudovania najväčšej továrne na výrobu batérií v Európe. Investičné rameno ABB Technology Ventures (ATV) podporí počiatočnú fázu projektu investičnou injekciou.

Továreň na výrobu lítium-iónových batérií sa bude nachádzať vo Švédsku a jej prevádzka by mala byť spustená v roku 2020 so skúšobnou prevádzkou už v roku 2019, čo Northvoltu pomôže optimalizovať výrobný proces. ABB pre továreň dodá tiež robotizované a automatizačné riešenia, elektroinštalačné produkty aj výrobky digitálnej platformy ABB AbilityTM.

“Projektom firmy Northvolt sme nadšení o to viac, že pôjde o továreň budúcnosti v jednej z našich domovských krajín”, uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Táto továreň bude skutočnou ukážkou dlhoročných skúseností ABB v priemyselnej automatizácii a inteligentnej elektrifikácii. Navyše pomôže uspokojiť dopyt po inteligentných a zelenších riešeniach uskladnenia energie.”

Energetická revolúcia podnietila širšie využívanie obnoviteľných zdrojov a znížila závislosť na fosílnych palivách. Práve posun k elektromobilite dvíha potrebu batérií a uskladnenia energie do nových výšin.

“Svet sa rýchlo ženie vpred a potrebuje elektrifikovať. Túto zmenu by sme radi podporili vybudovaním najväčšej a modernej továrne na výrobu batérií v Európe, ktorá bude vyrábať tie najzelenšie batérie na svete. ABB patrí v tomto smere medzi popredných hráčov a my sme radi, že ich ako strategického partnera, kľúčového dodávateľa a investora máme po svojom boku”, uviedol výkonný riaditeľ Northvolt Peter Carlsson.

Obaja partneri súhlasili so vzájomnou spoluprácou v oblasti technológií, aby spoločne lepšie napredovali vo výrobe, dizajne a výkonnosti batérií ako aj v otázke potenciálneho napájania batérií.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona. Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: