Partnerstvo ABB a Northvolt na projekte najväčšej továrne na batérie v Európe

Továreň na výrobu lítium-iónových batérií sa bude nachádzať vo Švédsku
a jej prevádzka by mala byť spustená v roku 2020:

Spoločnosti ABB a Northvolt podpísali memorandum o porozumení s cieľom vybudovania najväčšej továrne na výrobu batérií v Európe. Investičné rameno ABB Technology Ventures (ATV) podporí počiatočnú fázu projektu investičnou injekciou.

Továreň na výrobu lítium-iónových batérií sa bude nachádzať vo Švédsku a jej prevádzka by mala byť spustená v roku 2020 so skúšobnou prevádzkou už v roku 2019, čo Northvoltu pomôže optimalizovať výrobný proces. ABB pre továreň dodá tiež robotizované a automatizačné riešenia, elektroinštalačné produkty aj výrobky digitálnej platformy ABB AbilityTM.

“Projektom firmy Northvolt sme nadšení o to viac, že pôjde o továreň budúcnosti v jednej z našich domovských krajín”, uviedol výkonný riaditeľ ABB Ulrich Spiesshofer. “Táto továreň bude skutočnou ukážkou dlhoročných skúseností ABB v priemyselnej automatizácii a inteligentnej elektrifikácii. Navyše pomôže uspokojiť dopyt po inteligentných a zelenších riešeniach uskladnenia energie.”

Energetická revolúcia podnietila širšie využívanie obnoviteľných zdrojov a znížila závislosť na fosílnych palivách. Práve posun k elektromobilite dvíha potrebu batérií a uskladnenia energie do nových výšin.

“Svet sa rýchlo ženie vpred a potrebuje elektrifikovať. Túto zmenu by sme radi podporili vybudovaním najväčšej a modernej továrne na výrobu batérií v Európe, ktorá bude vyrábať tie najzelenšie batérie na svete. ABB patrí v tomto smere medzi popredných hráčov a my sme radi, že ich ako strategického partnera, kľúčového dodávateľa a investora máme po svojom boku”, uviedol výkonný riaditeľ Northvolt Peter Carlsson.

Obaja partneri súhlasili so vzájomnou spoluprácou v oblasti technológií, aby spoločne lepšie napredovali vo výrobe, dizajne a výkonnosti batérií ako aj v otázke potenciálneho napájania batérií.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?