10 najzaujímavejších robotov na tohtoročnej konferencii Robobusiness

Tohtoročná konferencia Robobusiness, ktorá sa uskutoční 27-28. septembra v Santa Clara, je o povzbudení podnikateľov vo vytvorení lepšej stratégii použitia robotov. Viac než 2000 účastníkov sa tu stretne s expertmi z odvetvia. Skutočným lákadlom však budú samozrejme roboti.

Tu je 10 najzaujímavejších kúskov, ktoré budú tento rok predvedené:

  1. Cassie od Agility Robotics

Spustené komerčne vo februári 2017, Cassie Od Agility Robotics je dvojnohý robot, vytvorený ako R&D nástroj pre pozemné využitie. Tento bio-inšpirovaný dizajn je vytvorený na lekciách z ATRIAS, prvého robota schopného reprodukovať kráčanie človeka. Vízia pre Cassie a jeho následníkmi je vytvoriť základného robota pre prácu ako je zabezpečenie dodávky, bezpečnosti a kontroly.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. iPal od AvatarMind

iPal od AvatarMind je spoločenský robot vytvorený ako vzdelávací a zábavný priateľ pre deti, spoločník pre starších a ako recepčný pre maloobchody a ubytovanie. Je ďalším robotom z oblasti úkolových robotov.

Pre deti iPal poskytuje interaktívne učenie jazyka a vyučovacie programy. Pre starších je iPal neustálym spoločníkom, ktorý nahradzuje osobné starostlivé programy a má potenciál poskytovať bezpečnosť s upozornením v prípade ohrozenia zdravia. V obchode môže iPal privítať zákazníkov, zabaviť ich a informovať ich o produktoch. V hoteloch zase môže iPal fungovať ako recepčný s osobnými službami.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. Freight od Fetch Robotics

Freight od Fetch Robotics je autonómny mobilný robot používaný v skladoch a logistických zariadeniach s účelom previesť položky z jedného miesta na druhé. Použitie tohto robota umožní spoločnostiam spracovať objednávky rýchlejšie, zvýšiť úspešnosť a znížiť náklady. Okrem toho, začlenenie Freight robotov do skladu umožní pracovníkom zamerať sa na dôležitejšie úlohy.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. Swift od IAM Robotics

Skladoví zamestnanci čelia zvyšujúcemu sa tlaku na náklady a doručovací čas od neustáleho rozširujúceho sa e-commerce odvetvia. Pre zamestnancov tieto zmeny vyžadujú vyššie zapojenie sa do vyzdvihovania želaného tovaru. Podľa IAM, množstvo pracovnej sily strávi 90 % svojho času iba nosením jednej položky z jednej strany na druhú. Výsledkom sú nespokojní zákazníci a samotný podnik.

Swift od IAM sa zameriava na tento problém a umožňuje robotom chodenie a vyzdvihovanie tovaru, čím oslobodzuje pracovníkov a umožňuje im sústrediť sa na dôležitejšie aktivity. Inteligentná autonómna technológia umožňuje robotom navigovať sa cez sklad, identifikovať umiestnenie objektu a vyzdvihnutie individuálnych položiek v rovnakej rýchlosti a presnosti ako ľudská sila. So Swiftom môžu spoločnosti prekonať svoju konkurenciu poskytnutím rýchlejšieho dodania objednávok pre svojich zákazníkov.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. Mars Rover od Harmonic Drive technology

Harmonic Drive vytvára vysoko precízne servopohony a komponenty prevodových stupňov. Ako veľmi precízne? Dosť dobré na to, aby dodávali komponenty pre NASA. V súčasnosti Harmonic Drive pracuje s Motiv Space Systems pre vytvorenie robotickej ruky pre misiu NASA na Marse v roku 2020.

Táto 5-stupňová robotická ruka bude mať dosah viac než 2 metre a kapacitu zaťaženia 45 kilogramov. Robotická ruka rozmiestni niekoľko vedeckých nástrojov pre výskum povrchu. Taktiež získa vzorky jadra z povrchu a umiestni ich do vyrovnávacej pamäte Rovera.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. Jackrabbot od Stanford University

Jackrabbot (ďalej JR), vyvinutí inžiniermi na Stanforde, je multisenzorová platforma namontovaná na systéme Segwaya a poháňaná GPU. JR je novým druhom vizuálne inteligentného, sociálne priateľského a interaktívneho robota. Môže sa potĺkať po chodníkoch kampusu univerzity, obchodných stredísk, vlakových staníc a ďalších verejných priestranstiev.

Pôsobivo, JR je vytvorený za účelom pochopenia ľudí a predpovedania ľudských zámerov, ako aj naučiť sa spoločenské zvyklosti a základnú sociálnu etiketu. Naučil sa napr. ako si udržovať primeranú vzdialenosť od druhých na chodníku, ako zatáčať a pochopiť spôsoby, akým ľudia signalizujú ostatným pre koordinovanie pohybov a vytvárať iné spontánne aktivity, ako je formovanie radu.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. CIRRIS od ULC Robotics

CIRRIS XITM a CIRRIS XRTM roboti od ULC Robotics boli vytvorené pre umožnenie plynárenským spoločnostiam predĺžiť životnosť infraštruktúry plynovodu s veľkým priemerom. Špecifické? Absolútne. Avšak tieto plynovody sú nákladné pre nahradenia a ťažké pre manuálnu opravu, kvôli čomu prichádzajú na rad tieto roboty.

Predstavujú totiž ďalšiu evolúciu v plynovom odvetví. CIRRIS XI inšpekčný robot vyhodnocuje stav železných plynovodov a zbiera kritické údaje o integrite potrubia, ktoré predtým operátori neboli schopní získať.

Druhý robotický systém, CIRRIS XR opravný robot, opravuje netesnosti a zabraňuje budúcim netesnostiam v dôsledku vstrekovania tesniaceho materiálu do spojov liatinového plynového potrubia. Aby sa minimalizovalo narušenie verejnosti, oba roboty môžu vykonávať svoju prácu vo funkčných plynovodoch.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. VTOL UAV od ULC Robotics

ULC taktiež vyvinulo komerčný dron. Rovnako, ako iné roboty, tento dron bol vyvinutý pre splnenie potreby inšpekcie elektrických a plynových zariadení. Vytvorený úplne od základov inžinierskym tímom ULC, ide o výkonnú a všestranný stroj s rozpätím krídiel 3 metrov a kapacitou snímača so zaťažením 4,5 kg na vykonávanie úplne nezávislých leteckých inšpekcií a posúdení rôznych užitočných štruktúr a vlastností vrátane elektrických prenosových vedení a plynovodov.

Jedným z trendov súčasných robotov je všestrannosť a to platí aj na roboty, ktoré majú špecifickú úlohu. Za účelom zbierať špecializované údaje, je možné do platformy VTOL integrovať množstvo snímačov a monitorovacích dát, vrátane rádiometrických termokamier, zobrazovacích systémov DSLR s vysokým rozlíšením, LiDAR, snímačov detekcie úniku plynu a ďalších vyspelých systémov.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. SmartBox od UnitDoseOne

UnitDoseOne je modulárna a škálovateľná robotická nemocničná lekáreň, ktorá pripravuje dávky liekov v individuálnych súboroch pre pacientov v nemocnici. Je to v podstate sada robotov, ktoré plne automatizujú operácie farmácie a vydávania liekov.

Myšlienka za robotom je, že súčasný systém je neefektívny, neistý a náchylný k chybám a ohrozuje pacientov. UnitDoseOne predstavuje revolučné riešenia pre automatizáciu lekární, ako je pokročilé rozpoznávanie obrázkov pre lieky zavedené do systému.

zdroj fotografie: zdnet.com

  1. UR5 od Universal Robots

Robotická ruka UR5 je ľahký, flexibilný a spolupracujúci priemyselný robot, ktorý umožňuje zákazníkom automatizovať opakujúce sa a nebezpečné úlohy so zaťažením do 5 kg. UR5 je ideálnym pre zdvíhanie, umiestňovanie a testovanie často vyskytujúcich sa úloh v biotechnológii a výrobe elektroniky.

So širokým pracovným polomerom, dokáže robot  položiť všetko na určené miesto, čím uvoľní pracovníkov čas, vďaka čomu sa môže sústrediť na iné časti produkcie. Najnovší vývoj umožňuje UR5 vyhýbať sa kolíziám, zatiaľ čo pokračuje s vykonávaním úlohy, čo je dôležitý faktor pre akýkoľvek robot pracujúci v okolí ľudí.

zdroj fotografie: zdnet.com

zdroj: zdnet.com, zdroj titulnej fotografie: zdnet.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?