Baldor Electric je už ABB

Spoločnosť ABB zahrnula obchodnú značku spoločnosti Baldor Electric Company pod svoj globálny branding.

Ide o krok v súlade so stratégiou ABB Next Level, ktorej súčasťou je harmonizácia rôznych značiek vo vlastníctve ABB pod svoj globálny názov. Od začiatku marca sa spoločnosť Baldor Electric, ktorá bola členom skupiny ABB viac ako 7 rokov, stala oficiálne tiež ABB. 

“To predstavuje ďalší krok v budovaní jednotnej organizácie jasne orientovanej na svojich zákazníkov pod jednotnou globálnou značkou ABB,” uviedol riaditeľ divízie robotiky a pohonov ABB Sami Atiya, pod ktorú najnovšie spadá aj bývalá spoločnosť Baldor. “Zjednotením našich aktivít pod značku ABB posilňujeme aj naše portfólio a našu celkovú stratégiu Next Level.”

Baldor, po novom ABB, bude naďalej navrhovať, vyrábať a ponúkať trhu produktové značky motorov Baldor-Reliance® a prevodovky Dodge® vychádzajúce z výrobných liniek v 15 amerických mestách.

“ABB investovala na americkom trhu za posledných 10 rokov vyše 13 miliárd USD, je to náš najväčší trh,” uviedol riaditeľ ABB pre región Ameriky Greg Scheu. “Spoločnosť bude naďalej pokračovať v investíciách do produktov, ktoré tu vyrába ako aj do tunajších zamestnancov. Riešenia pod bývalou značkou Baldor budú navyše zahrnuté pod našu digitálnu platformu ABB Ability™.”

Zákazníci ABB a bývalej značky Baldor sa naďalej môžu spoliehať na lokálnu podporu a technológie ABB s jej 130-ročnými skúsenosťami.


ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je poprednou technologickou spoločnosťou v oblasti produktov pre elektrifikáciu, robotiky a pohonov, priemyselnej automatizácie a elektrických sietí, ktoré pomáhajú zákazníkom na poli energetiky, priemyslu a dopravy a infraštruktúry na celom svete. S viac ako 130-ročnou históriou dnes ABB píše budúcnosť priemyselnej digitalizácie na pozadí energetickej a 4. priemyselnej revolúcie a ako hlavný partner medzinárodného FIA šampionátu elektrických formúl Formula E posúva hranice e-mobility smerom k udržateľnej budúcnosti. Skupina ABB zamestnáva 135 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta. Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch. 

Zdroj: Tlačová správa Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (SNOPK)

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?