Misty Robotics spúšťa robot pre programátorov

Spoločnosť Misty Robotics predviedla na Consumer Electronics Show nespotrebiteľsky orientované zariadenie. Edícia Misty I Developer je prvým malým krokom pre startup orientovaný na ešte väčšie ambície než tie, ktoré si stanovili na začiatku.

V júni spoločnosť získala od investorov financie vo výške 11,5 milióna dolárov (9,41 milióna eur), prevažne od finančných skupín Venrock a Foundry Group. Peniaze poslúžia na realizovanie plánu vybudovať mainstreamovho robota so širšími možnosťami, než má momentálny vedúci odvetvia Roomba.

Prvý pokus, ktorý príde tento rok, je vo forme Misty II, viac lesklá a komerčne orientovaná verzia robotickej platformy spoločnosti. Nateraz je sústredenie viac užšie, s plánmi zamerať sa na vývojárov.

Misty I Developer edícia je niečo ako Apple I pre Misty II, ktoré zase bude ako Apple II. Je pravdepodobné, že bude vývojárska edícia II, avšak spoločnosť sa sústredí na spotrebiteľskú verziu I. Má ísť o robot, ktorý dokáže všetko.

Misty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj fotografie: techcrunch.com

Ide o desaťročný plán, pričom investori súhlasili s takou dlhou dobou. Produktový riaditeľ Ian Bernstein bol zakladateľom a technickým riaditeľom Sphero, ktoré bolo neskôr predané Disney, zatiaľ čo výkonný riaditeľ Tim Enwall viedol Revolv, ktoré bolo neskôr kúpené Nest, patriace Google.

Misty I má konštrukciu v tvare ET: mimozemské, vyrovnané na štyroch kolesách a skonštruované na čiernej plastickej konštrukcii. Pri plnom nasadení vyzerajú oči ako živé, hoci ide o rannú fázu. Nejde však o úroveň animovanej osobnosti, ktorú Anki vyvinulo pre Cozmo, ktorú dosiahlo spojením tímov animátorov z Pixar a Dreamworks.

Vybudovanie jedného modelu trvá 4-6 hodín, čo znamená 5-10 jednotiek týždenne. Neznie to ako veľmi sľubný biznis model do budúcnosti. Preto sa spoločnosť spolieha na potenciál vývojárov skrz online platformu a snáď vyvinie ekosystém softvéru pred spustením Misty II.

Súčasné demo Misty I má zabudovanú kameru a rozoznanie tváre. Vyvoláva dojem dieťaťa, ktoré robí svoje prvé kroky. Ide o prvú prezentáciu startupov, ktoré má ešte dlhú cestu pred sebou, ako aj prospekt, ktorý je desivý a zároveň nádejný.

zdroj: techcrunch.com, zdroj titulnej fotografie: techcrunch.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?