Základný prvok úspešne fungujúceho priemyslu i obchodu

Bezpečnosť je v dnešnom svete veľmi cenená. A vo veľkých firmách alebo priemysle to platí dvojnásobne. Za všetko môžu ľudia, ktorí majú aj napriek obrovskému rozvoju technológií veľkú cenu. Ani výška príjmu, ani ziskovosť spoločnosti, ani hodnota vyrobených výrobkov nemôžu preto slúžiť na to, aby ľudia zabudli na bezpečnostné pravidlá.

A pomocou správne organizovanej práce, ktorá sa týka zaistenia bezpečnosti, sa zvyšuje disciplína odborníkov, čo zvyšuje produktivitu práce a znižuje počet nehôd. Rovnako menej často sa vyskytujú poruchy zariadení a iné neobvyklé situácie, čo znamená, že sa výrazne zvyšuje samotná výroba. Preto môžeme povedať, že ak je práca organizovaná a bezpečná, potom bude aj úspešná.

Ako to docieliť?

Pravidelné školenia BOZP a kurzy prvej pomoci

Ako v mnohých iných prípadoch, aj vo firme je k tomuto účelu možné využiť niekoľko možností. Prvoradé je a vždy aj bude pravidelné školenie BOZP.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci je predsa základ nepretržitej a ničím nerušenej výroby. Vyhýbate sa ňou odstávkam a nepredvídaným situáciám, ktoré by už pri malej nepozornosti mohli nastať.

Je potrebné poznamenať, že takáto ochrana práce zaručuje nielen bezpečnosť pracovníkov pri výkone ich povinností. Zahrnuté sú tu aj mnohé najrozmanitejšie činnosti: napríklad prevencia pred akýmikoľvek chorobami z povolania, správny odpočinok a výživa počas pracovných prestávok, poskytovanie nevyhnutných kombinéz a hygienických prostriedkov atď.

Absolvovanie školení a odborných kurzov prvej pomoci je teda pre vašu firmu a zamestnancov akousi poistkou.

Postarajú sa o poriadok a stabilitu

Vďaka kompetentnému prístupu k organizácii ochrany práce v spoločnosti, správnemu používaniu rôznych nehmotných metód motivovania pracovníkov, získavate lepšie podmienky na výkon práce, čím sa výrazne znižuje riziko úrazov a fluktuácie odborníkov vo firme. To má automaticky dobrý vplyv na stabilitu celej spoločnosti.

Tak na to myslite a svoju i bezpečnosť zamestnancov si zaistite.


Zdroj obrázka: skipper_sr/Shutterstock.com

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?