Nástroje pre domáce aj profesionálne použitie

Napriek dokonalosti modernej doby sa predsa len z času na čas vyskytne situácia, na ktorej riešenie potrebujeme špeciálne náradie a nástroje. Takýmito pomôckami nielen v domácnosti, ale aj priemysle, sú strojné závitníky a škrabáky NOGA.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo všetko tieto unikátne pomôcky dokážu.

Kvalitné strojné závitníky

Závitníky sú hlavným rezacím nástrojom pre domáce, poloprofesionálne a profesionálne použitie. Môžu byť použité na prípravu prakticky všetkých druhov závitov – metrických, palcových alebo  lichobežníkových.

Hlavné charakteristiky takýchto závitníkov, ktoré oceníte nielen pri správnom výbere, sú:

  • Výrobný materiál – Najlepšou možnosťou sú legované ocele, ktoré poskytujú vysokú životnosť nástroja.
  • Metóda rezania – Rozdeľuje toto náradie na ručné alebo kvalitné strojné závitníky.
  • Priemer otvoru.
  • Parametre rezaných závitov.

Pokiaľ teda závitník vo svojej domácnosti alebo firme oceníte a nevyhnutne potrebujete, vyberajte si ho s ohľadom na jeho spomenuté charakteristiky a vlastnosti materiálov, ktoré budú závitníkom opracované a upravené do požadovaného tvaru.

Odolné škrabáky NOGA

Ručné opracovanie kovov a plastov sa zasa v mnohých situáciách nezaobíde bez odolného a pevného škrabáku NOGA. Zrazenie hrán alebo odstránenie triesky nie je bez tohto multifunkčného pomocníka možné.

Vybrať si môžete škrabáky s menším alebo väčším záberom, obojstranné, trojhranné a mnohé iné, vďaka čomu sa stávajú dokonalým manuálnym nástrojom nielen pre spracovanie a obrábanie kovov. Škrabáky ocenia aj inštalatéri a iní majstri pre uľahčenie komplikovanej práce.

A pokiaľ k nim patríte aj vy, vybrať si na Zavitniky.sk takéto špeciálne náradie nebude ten najmenší problém.


Zdroj obrázka: KPixMining/Shutterstock.com

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?