Bezproblémový prenos, prevod
a dokonalý krútiaci moment motora

Kapacita energie a výkonu strojov je závislá od mnohých faktorov. O dokonalý prenos, prevod a bezproblémový krútiaci moment s minimálnou spotrebou sa ale najlepšie postarajú špeciálne zariadenia. A čelné prevodovky alebo lineárne vedenia vás o tom presvedčia.

Prevodovka je neoddeliteľnou súčasťou každého vozidla so spaľovacím motorom. Jej účelom  je prenášať a prevádzať krútiaci moment z motora na kolesá, ako aj odoberať výkon z pohonov iných jednotiek a prídavného vybavenia. Tento proces umožňuje optimálnu trakciu a rýchlosť vozidla, ako aj jednoduchšie cúvanie.

Je však potrebné poznamenať, že špeciálne čelné prevodovky sú rozšírené a používané nielen vo vozidlách. Široké uplatnenie si nájdu aj v rôznych priemyselných mechanizmoch a obrábacích strojoch vo výrobe.

Prevodovky a lineárne vedenia

Prevodovka nie je teda iba hlavnou súčasťou pohonu motora vozidla, ale aj vretena obrábacieho stroja a je navrhnutá na prenos pohybu z elektromotora a na zmenu otáčok vretena. Konštrukčne je prevodovka zabudovaná do krytu vreteníka alebo namontovaná do samostatného krytu a je spojená s vretenom prevodom alebo spojkou.

K dokonalému prevodu alebo krútiacemu momentu ale potrebuje prevodovka často aj kvalitné lineárne vedenie. Len potom majú stroje kompaktný pohon, ľahké ovládanie a vysokú rýchlosť. Všetko bez zvýšenej spotreby a silných vibrácií a zbytočného hluku.

Široký sortiment a ponuka od Forin

Samozrejme, každý stroj je iný, od čoho sa automaticky odvíja aj rôznorodosť týchto zariadení. Produktový katalóg od spoločnosti Forin je však plný sortimentu, v ktorom si konkrétne zariadenie vyberiete bez najmenších problémov.

Ak preto vám, alebo konkrétne vašim strojom chýba racionálny prevádzkový režim motora pri rôznych rýchlostiach a výkone, nahliadnite do tohto zoznamu a určite sa prevodovka, univerzálne lineárne vedenie alebo pohony o všetko postarajú za vás.

Zdroj obrázka:Dizfoto/Shutterstock.com

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?