Víťazi Národnej ceny produktivity 2015 sú známi

ŽILINA, 13. 10. 2016 – Počas 19. ročníka Národného fóra produktivity dnes slávnostne vyhlásili víťazov súťaže Národná cena produktivity Slovenskej republiky za rok 2015, v kategóriách Veľký podnik a Malý a stredný podnik. Udelené bolo aj Najvyššie ocenenie za dlhodobý prínos v oblasti zvyšovania produktivity v Slovenskej republike.

Ako súčasné a nastupujúce technológie vplývajú na rast konkurencieschopnosti firiem, aká bude úloha ľudí v novom výrobnom koncepte, ako zladiť schopnosti strojov a ľudí. Tieto aj mnohé ďalšie témy rezonovali na 19. ročníku konferencie Národné fórum produktivity, na ktorej sa dnes v Žiline zišlo približne dvesto domácich aj zahraničných odborníkov, aby diskutovali o skúsenostiach, poznatkoch a trendoch z oblasti zvyšovania produktivity vo výrobných aj nevýrobných organizáciách.

Tradičnou súčasťou konferencie bolo aj vyhlasovanie víťazov súťaže Národná cena produktivity SR za uplynulý rok. V kategórii Veľký podnik toto ocenenie získala spoločnosť Nemak Slovakia s.r.o., patriaca do skupiny NEMAK so sídlom v Mexiku, ktorá je najväčším dodávateľom hláv valcov a blokov motorov pre automobilový priemysel na svete. Slovenský závod spoločnosti Nemak sídli v Žiari nad Hronom, je teda pokračovateľom dlhodobej tradície kovospracujúceho a hutníckeho priemyslu v regióne. Produktivita tohto závodu, jeho význam v rámci koncernu, kvalita vyrábaných produktov, riadenie spoločnosti v duchu konceptu Priemysel 4.0 a využívanie moderných nástrojov výroby i manažmentu boli rozhodujúcimi faktormi pre udelenie ocenenia.

Rastislav Gáll, spoločnosť Nemak Slovakia s.r.o.

Rastislav Gáll, spoločnosť Nemak Slovakia s.r.o.

Národnú cenu produktivity SR za rok 2015 v kategórii Malý a stredný podnik získala spoločnosť c2i s.r.o. so sídlom v Dunajskej Strede, ako prototyp skĺbenia kvality, inovácií, kreativity a moderných technológií pre budúcnosť. Spoločnosť navrhuje a vyrába komponenty a zostavy z uhlíkových vláken pre automobily a lietadlá budúcej generácie, za použitia náročných technologických postupov.

01_c2i

Predseda predstavenstva spoločnosti CEIT, a.s. Miloš Bugan (vľavo), v strede Patrick Hessel, konateľ ocenenej spoločnosti c2i s.r.o. a Martin Svoboda (vpravo), riaditeľ Odboru inovácií a aplikovaného výskumu Ministerstva hospodárstva SR

Popri podnikoch sa v rámci Národného fóra produktivity už tradične udeľuje aj cena pre jednotlivca. Najvyššie ocenenie za dlhodobý prínos k zvyšovaniu produktivity v Slovenskej republike za rok 2015 získal Jaroslav Patka zo skupiny Schaeffler, ktorá je popredným dodávateľom pre automobily a priemysel, za realizáciu aktivít súvisiacich s významných rozvojom podnikov Schaeffler Group na Slovensku (Schaeffler SKALICA spol. s r.o., Shaeffler Kysuce, spol. s r.o.), za dlhodobú udržateľnosť vysokej miery zamestnanosti v regióne ako aj celkovej produktivity práce presadzovaním inovatívnych nástrojov riadenia a výrobných procesov podniku.

03_jaroslav-patka

Jaroslav Patka (Najvyššie ocenenie za dlhodobý prínos k zvyšovaniu produktivity v Slovenskej republike za rok 2015)


Národná cena produktivity je jednou z foriem podpory rastu produktivity na národnej úrovni. Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, organizátorom súťaže je spoločnosť CEIT (Central European Institute of Technology/ Stredoeurópsky technologický inštitút). Zámerom súťaže je podporiť rast produktivity priemyselných organizácií v Slovenskej republike. Hodnotenie súťažiacich organizácií je založené na hodnotení stavu riadenia produktivity v podniku, ktoré doplňuje hodnotenie vývoja vybraných finančných ukazovateľov.

Udeľovanie ocenení je súčasťou konferencie Národné fórum produktivity, ktorú odborne zastrešuje spoločnosť CEIT (Central European Institute of Technology/Stredoeurópsky technologický inštitút). Záštitu nad podujatím aj v tomto roku prevzalo Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?