Logistika a doprava 2017 – zhrnutie podujatia

V logistike a doprave prebiehajú mnohé zmeny.
Ako nám toto podujatie nám pomohlo udržať v nich prehľad?

Na podujatí prezentovali špičky vo svojich odboroch zo Slovenska a Českej republiky. Cítili sme atmosféru plnú nadšenia a preto by sme sa radi s Vami  podelili o naše dojmy a priniesli stručný prehľad tohto podujatia.

TREND konferencia Logistika a doprava sa konala 26.10.2017 v priestoroch Hotela Radisson Blu Carlton, ktorú organizoval týždenník TREND.

Prvý blok bol panelová diskusia na tému „Čo trápi dopravcov“ so štyrmi hosťami, ktorých v krátkosti predstavíme:

Pavol Jančovič, prezident Česmad Slovakia a generálny riaditeľ Topnad,
Ondřej Pavlík, managing director DKV Euro Service,
Martin Dolinaj, advokát, AK Prosman & Pavlovič,
Martin Ľupták, generálny riaditeľ a podpredseda predstavenstva, Bring Trucking.

Diskusiu počas celého podujatia viedol a moderoval redaktor týždenníka TREND Lukáš Kvašnák.

Ústrednou témou tohto bloku boli aktuálne zmeny v legislatíve, ktoré sa dotýkajú dopravcov a dopravných reťazcov. Okrem iného sú to aj byrokratické nároky okolitých krajín, keď na ich územie vstúpi dopravca z inej krajiny. Ako sme sa dozvedeli, každá krajina má iné nároky a je to veľká byrokratická záťaž pre dopravné reťazce, pričom tieto krajiny stále nemajú v ich požiadavkách na dopravcov úplne jasno.

Ďalej akútny nedostatok vodičov, ktorý vlastnia vodičský preukaz kategórie C alebo D.

Pán Dolinaj nám z pozície advokáta priblížil značné nedostatky a rozpory v legislatíve, ktorá sa aktuálne týka dopravcov. Jednak na štátnej a aj medzinárodnej úrovni.

Diskusia tohto bloku bola od začiatku plná emócií a spíkri mali naozaj čo povedať. Veľmi kladne hodnotíme vysokú odbornosť zúčastnených spíkrov a kvalitu otázok redaktora.

Po coffee breaku spojenej s občerstvením a samozrejme networkingom pokračoval v poradí druhý blok s názvom „Ako sa menia sklady a logistika“.

Tento blok bol koncipovaný vo forme samostatných prezentácií. Poďme sa v krátkosti pozrieť na obsah  jednotlivých príspevkov:

Prvým prezentujúci bol Martin Baláž, Director Leasing & Development Czech&Slovakia, ProLogis. Predstavil spoločnosť ProLogis, ako globálneho lídra v oblasti logistických nehnuteľností.

Pokračoval Branislav Jendek, Managing Partner, 108 Agency. Jeho príspevok bol zameraný na prenájom nehnuteľností pre logistiku a sklady doplnený o aktuálne fakty. Pán Jendek hovoril aj o nových trendoch vo výstavbe logistických centier.

Ďalší vystupujúci bol Petr Sochora, CEO, Zasielkovna.sk. Veľmi pútavo hovoril o dynamicky rastúcom spôsobe dopravy, ktorá je všeobecne veľmi známa prevažne v sektore e-commerce. Postupným zlepšovaním systému a rozširovaním siete dospel k súčasnej podobe zásielkovne, ktorá má vysokú pridanú hodnotu v najkratšom dodacím časom tovaru aj medzi krajinami.

Pán Ľubomír Fogaš, Managing partner, fulfillment by FHB Group predstavil koncept systému fulfillment od veľmi jednoduchých príkladov až po skutočne sofistikované moderné systémy.

Posledným prednášajúci druhého bloku bol Oliver Juhasz, CEO, GymBeam. Predstavil jeho spoločnosť GymBeam, kde nás zaujal aj fakt, že majú 326 vlastných produktov, ktoré generujú majoritný podiel na zisku.

Podľa programu nasledovala obedná prestávka, kde sme mali veľa možností nadviazať diskusiu s ostatnými účastníkmi. Umiestnenie stolov a občerstvenia bolo navrhnuté tak, aby sme mali možnosť rýchlo a jednoducho nadviazať kontakt, čo vnímame ako veľké plus z pohľadu organizácie podujatia.

Po výdatnom obede a káve prechádzame k poslednému bloku s názvom „Nové trendy v logistike“.

Koncept prezentácií zostal totožný s druhým blokom, teda vystupoval každý samostatne.

Blok zahájil Andrej Štefánik, development manager, CEIT. Prezantáciu tvorili aj moderné videoprezentácie produktov tejto vývojovej spoločnosti. Zaujal nás aj koncept tzv. „factory twin“ alebo digitálne dvojča podniku, ktoré reprezentuje všetky jej procesy.

Pán Marek Kukučka, Head of Direct Freight, DB Schenker predstavil tento logistický koncern a aké zmeny v logistike a skladoch budú neodvratné. Teda lepšie sa na nich pripravovať už teraz.

Ďalej pán Jiří Ovesný, špecialista pre intralogistické riešenia, Still vysvetľoval ako prebiehala výstavba nového kombinovaného distribučného skladu v spolupráci so spoločnosťou KINEKUS a aké výhody to so sebou prinieslo. Túto prezentáciu doplnil pán Martin Šujan, marketingový manažér KINEKUS.

Na záver vystúpil pán Emanuel Lorinc, Head of Logistic, Metro. Predstavil hlavne koncept nového DC & Fulfillment centra v českom Kozomíne.

V skratke podujatie Logistika a doprava 2017 hodnotíme ako podujatie plné emócií a nadšenia z nových zmien v logistike, ktoré už aktuálne prebiehajú. S tým súvisia aj legislatívne zmeny na štátnej a medzinárodnej úrovni. Myslíme, že predstavitelia ako aj nadšenci logistiky a dopravy by na podobnom podujatí nemali chýbať, pretože informácie boli podané v skratke a od skutočných profesionálov, ktorí sa v praxi dlhodobo pohybujú.

Zdroj: Správu vytvorila redakcia Prepriemysel.
Fotografie a podklady poskytlo News and Media Holding.

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?