Nové možnosti osvetlenia, ktoré prichádzajú v pravú chvíľu

Vývoj technológií ide neustále dopredu, vďaka čomu sa na trh dostávajú aj špeciálne komponenty, ktoré nie sú pre životné prostredie už tak veľmi škodlivé.

V prvom rade je to ale povinnosť nás samotných, sa zachovať voči nášmu okoliu ohľaduplne. Nevnímajúc hospodársky vývoj a technologický pokrok, by sa takéto zmýšľanie malo stať aj povinnosťou samotných výrobcov a nakoniec aj spotrebiteľov. Na jeho úkor donekonečna fungovať naša spoločnosť predsa nemôže.

Dobrou správou je, že tento pocit zodpovednosti sa už začína u nás pomaly prejavovať. Aj samotní výrobcovia si uvedomujú, že svojou činnosťou môžu k takémuto rozvoju prispieť. Veľmi úspešne sa to darí v oblasti osvetlenia, ktoré bolo nutné z viacerých dôvodov premeniť na niečo viac efektívne s prvkami ekologického aspektu.

Tri úspešné písmená

Možno sa stalo aj súčasťou vášho domova. Moderné LED osvetlenie, ktorého špecifické vlastnosti sú pre našu existenciu dôležité z niekoľkých dôvodov:

  • neprítomnosť toxických prvkov,
  • vysoká životnosť,
  • nízke UV emisie,
  • menšia spotreba energie,
  • vysoká odolnosť,
  • široká škála využitia.

Viacerí z nás si preto svoje okolie s vlastnosťami tohto osvetlenia vybavili. Poďme sa na to ale pozrieť trochu podrobnejšie.

Žiadna kontaminácia

Ekologické alebo LED diódy neobsahujú toxické prvky v porovnaní s bežnými žiarivkami, ktoré sa ešte používajú aj v niektorých kanceláriách a domácnostiach. Dokonalosť vynálezcovi žiarovky nemožno odoprieť, no prečo by sme ho nemohli trochu vylepšiť. Tieto klasické svietidlá obsahujú škodlivú ortuť, ktorá pri zneškodnení na skládkach môže nepriaznivo kontaminovať životné prostredie.

Vydržia naozaj dlho

Prestalo vás baviť neustále vymieňanie a nákup nových žiaroviek? S technológiou LED bude váš život v tomto smere oveľa jednoduchší. Ak si dáte záležať na ich kvalitnom výbere, môžu byť súčasťou vášho bývania niekoľko rokov.

LED žiarovky majú predpokladanú životnosť prevádzkových prác až do 50 000 hodín, alebo v prepočte jedenásť rokov nepretržitej prevádzky. V niektorých prípadoch sa ich životnosť odhaduje až na 20 rokov pri nepretržitej osem hodinovej prevádzke. Ukazuje sa to ako veľmi praktické, efektívne a samozrejme aj ekologické.

Šetria

Možno ste nevedeli, že elektrické osvetlenie vo vašej domácnosti spaľuje až 25 % priemernej spotreby domácej energie, čo môže váš rodinný rozpočet na neprimerane zaťažiť. Pri konverzii tradičných žiaroviek na úspornejšie LED alebo CFL, môžete ušetriť až 80 % zo spomínaných nákladov.

Ako vybrať správne LED osvetlenie

Výber správnych svetiel môže byť náročný, najmä v špeciálnych priestoroch. Existuje niekoľko faktorov, ktoré musíte zvážiť pred ich aplikáciou. Nezabudnite ani na odtieň osvetlenia a jas, ktorý je pri týchto typoch oveľa kvalitnejší.

Faktory, ktoré treba zvážiť

Pri najbližšom nákupe si spomeňte aj na tieto faktory, ktoré je potrebné zvážiť pred prijatím rozhodnutia o výbere vhodného typu nového osvetlenia:

  • výška stropu,
  • typ stropu,
  • typ prostredia,
  • požadovaný jas.

Ak si dáte na všetky detaily veľký pozor, poprípade požiadate o vytvorenie projektu LED osvetlenia u odborníkov, môžete sa tešiť z pohodlia, ktoré si aj vďaka nemu doprajete veľmi rýchlo a na dlhú dobu.

Ďalším dôvodom jeho využitia je ochrana životného prostredia, ktorá by mala byť nielen našou prirodzenou vlastnosťou, ale aj spoločným záujmom. Navyše toto osvetlenie zvýrazní aj krásu vášho okolia, takže nie je dôvod na to, aby ste dlho váhali a začali radšej premýšľať nad svojou budúcnosťou, ktorú si vďaka LED svietidlám môžete zlepšiť.

Zdroj: http://www.ecologic.sk/led-svietidla

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?