Keď sa povie tlačiareň štítkov

Označenie (aj nebezpečných) materiálov predstavuje jedinú cestu k tomu, aby manipulácia s nimi a ich spracovanie boli adekvátne a bezpečné. Efektivitu v tomto smere získate pri použití  tlačiarní štítkov.

Tlačiareň štítkov – čo to vôbec je?

Tento prístroj môžete poznať aj pod pojmom štítkovač a pokiaľ pracujete alebo ste pracovali napríklad v zdravotníctve, mohli ste sa so štítkovačmi stretnúť – náramky na zápästia pacientov pochádzajú práve od nich. Tlačiarne štítkov sa ale používajú aj v maloobchode či potravinárstve, kde produkujú cenové štítky, štítky s ingredienciami, na balíky alebo tlačivá s návodom ako ten-ktorý tovar skladovať.

V prípade štítkovačov ide o pomôcku vytvárajúcu profi štítky s potrebnými informáciami pre dané odvetvie.

Štítkovač Dymo

Štítkovač Dymo

Typy štítkovačov a ich použitie

Môžete si vyberať z viacerých typov štítkovačov. Záleží nie len na ich cene, ale aj na odvetví, v ktorom nájdu uplatnenie. Jedny z najspoľahlivejších sú štítkovače a pásky do tlačiarní štítkov Dymo.

Desktop štítkovač

Štítkovače typu desktop sa využívajú napríklad vo sfére zdravotníctva a všade tam, kde sa objem tlačených materiálov potrebuje v nízkych až stredne vysokých číslach. Desktopy sa vyznačuje bezproblémovým používaním a kompaktnosťou, ktorá umožňuje ich používanie aj v naozaj tesných interiéroch.

Tlačiareň „nebezpečných“ štítkov

Tento typ sa využíva v prvom rade na razenie informácií o nebezpečenstve, nebezpečných chemikáliách a podobne. Jeho použitie teda spadá najmä pod chemický priemysel a technicky zamerané odvetvia výroby a pracoviská, kde sa narába s nebezpečným biologickým materiálom.

Priemyselný štítkovač

Tento typ sa vyznačuje vysokou odolnosťou a kvalitou. Drží krok aj s mimoriadne vyťaženými pracoviskami (sklady, distribučné firmy, stredná a malá výroba), ktoré sa pri rýchlo rozvoji chcú spoľahnúť na rýchlu tlač. A priemyselné štítkovače sú v tomto smere jednoznačné, pretože sú dizajnované na ozaj veľký objem tlače.

Mobilný štítkovač

Mobilné štítkovače idú v duchu doby, ktorá praje akémukoľvek druhu mobilných zariadení. Ich rastúca popularita je neodškriepiteľná rovnako ako fakt, že s mobilným štítkovačom získate viac efekty a slobody pri narábaní, respektíve označovaní produktov.


Zdroj: cdrmarket.sk

Zdroj titulnej fotografie: i.ytimg

Zdroj fotografie v článku: porinkonttorikone.fi

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?