Ako sa Toyota neustále zlepšuje

Systematickým vedením ľudí k výnimočným výsledkom

Začiatkom októbra vyšlo prvé české vydanie knihy Toyota Kata, ktorej autor Mike Rother je držiteľom prestížneho ocenenia Shingo Prize. Na rozdiel od ostatných kníh o Lean v nej nájdete odpoveď na otázku, čo je skutočným tajomstvom úspechu Toyoty.

Originálne vydanie v roku 2010 prinieslo niečo úplne nové do existujúceho sveta literatúry na tému Lean. Kniha inšpirovala celú komunitu manažérov budujúcich udržateľnú kultúru Lean. Český preklad vydalo vydavateľstvo Grada v spolupráci so spoločnosťami IPA Slovakia a DMC management consulting. Autor knihy Mike Rother sa preslávil hlavne knihou Learning to See, kde popísal základné princípy Value Stream Mappingu.

Systematickým vedením ľudí k výnimočným výsledkom

Pravdepodobne nenájdeme na svete firmu, ktorá je úplne spokojná s výsledkami zlepšovacích aktivít a zavádzania Lean kultúry. Vo väčšine prípadov sa pred prvými výsledkami najskôr vynorí otázka ich dlhodobej udržateľnosti. Nejedna firma opakovane zavádza niektoré prístupy (5S, Kaizen,…). Dôležitým prvkom je aj miera zapojenia ľudí do zlepšovania. V prevažnej väčšine prípadov sa systémovému zlepšovaniu venuje úzka skupina ľudí, ktorí často delia svoju prácu medzi zlepšovanie a dennú rutinu. Ako v tomto prostredí uspieť?

Doba, kedy stačilo robiť triky s číslami, prípadne tlačiť na ľudí a vyžmýkať z nich posledné zvyšky síl, je už za nami. Najväčšou výzvou budúcnosti je zmeniť mindset ľudí, aby boli otvorení novým technológiám, prístupom a boli schopní prijať prichádzajúce zmeny v biznise a prispôsobiť svoje správanie novej situácii.

KATA je cesta umožňujúca ľuďom splniť ich sny. Nielen v podobe výziev, ktorým čelíme v súčasnosti, ale aj tým, ktoré na nás čakajú v budúcnosti.

Získajte knihu Toyota Kata zdarma ako účastník workshopu Lean a Toyota Kata. Pri príležitosti krstu knihy Toyota Kata pricestuje do Žiliny Brandon Brown, Master Kata Coach a spoločník W3 Group (USA). Brown zaviedol KATA v množstve rôznych odvetví priemyslu – od leteckého až po spotrebný a automobilový. V Žiline bude viesť celodenný workshop pre účastníkov, ktorí si chcú vyskúšať ako dostať do dennej rutiny 5 základných koučovacích otázok potrebných pre riadenie zlepšovania. Viac o workshope nájdete na Lean a Toyota Kata.

Zdroj: IPA Slovakia s.r.o.

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?