Predpovedá sa veľký nárast v investíciách pre IoT v roku 2018

Výskumná technologická spoločnosť tvrdí, že ochrana odvetvia sa v roku 2018 zvýši o 96 miliárd dolárov (81,53 miliárd eur).

V najnovšej predpovedi pre technologický sektor na ďalší rok sa predpovedá veľké zvýšenie míňania peňazí v oblasti Internet of Things a bezpečnosti odvetvia.

Očakáva sa, že svetové investície do IoT sa majú v roku 2018 zvýšiť o takmer 15 % z 674 miliárd dolárov (572,42 miliárd eur) na 772,5 miliárd dolárov (656,07 miliárd eur), tvrdí výskumná spoločnosť IDC.

IoT je všeobecný termín používaný na opis sveta, v ktorom sú každodenné položky pripojené na internet. IDC predpovedá, že investície v tejto oblasti sa zvýšia o zloženú ročnú mieru rastu (CAGR) vo výške 14,4 % počas rokov 2017-2021, čím dosiahnu sumu 1 trilión dolárov (849 miliárd eur) v roku 2020 a 1,1 trilióna dolárov v roku 2021 (934,22 miliárd eur).

Investície do IoT hardvéru dosiahnu 239 miliárd dolárov (202,98 miliárd eur), pričom väčšina peňazí pôjde na modely a senzory. Služby budú druhou najväčšou technologickou kategóriou v oblasti investovania, nasledované softvérom a prepojenosťou.

Softvér sa má stať najrýchlejšie rastúcim technologickým segmentom s päťročným CAGR vo výške 16,1 %, vedený investíciami na aplikácie a analytický softvér.

Do roku 2021 bude viac než 55 % investícii na IoT projekty pre softvér a služby,“ tvrdí Carrie MacGillivray, viceprezident pre IoT a mobilitu v IDC.

„Softvér vytvára základy, na ktorých môžu byť zrealizované IoT aplikácie a použiteľné prípady. Avšak, sú to služby, ktoré pomáhajú splniť všetky technologické prvky dokopy a vytvoriť komplexné riešenie, ktoré pomôže organizáciám a umožnia im rýchlejšie dosiahnutie hodnoty.“

Výrobný sektor má dosiahnuť prvenstvo v investíciách na IoT riešenia nasledujúci rok, nasledované prepravou a pomocnými programami.

Smart domov

Spotrebiteľské investície dosiahnu pravdepodobne 62 miliárd dolárov (52 miliárd eur) v roku 2018, čím sa stanú štvrtým najväčším segmentom odvetvia. Najviac pôjde o produkty a služby použité v smart domovoch, vrátane domácej automatizácie, bezpečnosti a smart spotrebičov.

Technologická výskumná spoločnosť Gartner zase predpovedá, že investície do ochrany odvetvia dosiahnu nasledujúci rok 96 miliárd dolárov (81,53 miliárd eur), čo bude o 8 % viac než v súčasnosti. Zvýšenie investícií je spojené  so zvýšením regulácii ako Všeobecná regulácia ochrany dát (General Data Protection Regulation), meniace sa spotrebiteľské potreby, lepšie povedomie o zvyšujúcich sa ohrozeniach a prechod k digitálnej podnikateľskej stratégii.

Garner predpovedá, že do roku 2020 bude viac než 60 % organizácii investovať do niekoľkých ochranných nástrojov údajov, ako prevencia straty dát, čo je o 35 % viac než tento rok.

IoT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj fotografie: pexels.com

Zdroj: irishtimes.com, zdroj titulnej fotografie: irishtimes.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?