Tokyo Tech robot v tvare pavúka sa učí improvizovaním

Pokrok v batériovej technológii rýchlo umožňuje vytvorenie elektrického letu s posádkou, čo niektoré spoločnosti vidia ako príležitosť s kombináciou s dronmi.

Vo svete robotov je jedným z najštudovanejších typov stvorení hmyz. Množstvo robotov sa snaží zreplikovať pohyby viacerých typov hmyzu.

Jedna z vecí, s ktorou aj najpokročilejšia umelá inteligencia má problém, je improvizácia. Hmyz možno nie je najinteligentnejším typom bytosti, ktoré obýva túto planétu, stále sa však môže prispôsobiť novým situáciám, s ktorými má problémy množstvo umelej inteligencie. A teraz nový robot od firmy Tokyo Tech poskytuje čerstvý pohľad na to, ako si robotika berie príklad od prírody.

„Pravdepodobne najúžasnejším momentom vo výskume bolo, keď sme sledovali pohyby robota, ktoré sme ho nenaučili alebo vôbec neočakávali a neskôr zistili, že rovnaké vykonáva aj biologický hmyz,“ povedal hlavný vedec Ludovico Minati v tlačovej správe.

Teoreticky môžete naprogramovať umelú inteligenciu, aby reagovala v jednej z tisíc predprogramovaných situácii. Tím z Tokyo Tech verí, že musí byť aj jednoduchší spôsob, keďže hmyz je schopný reagovať na nové situácie aj napriek tomu, že je menej inteligentný.

Hmyzí robot využíva generátor vzorov, je to však stále jednoduchší prístup ako u väčšiny robotov v priemysle. Tento systém vysiela hlavný signál do oscilátorov, ktoré kontrolujú končatiny. Odtiaľ vie robot jednoducho využiť jeden z piatich predprogramovaných reakcií na vytvorenie niečoho nového.

Dôležitým aspektom ovládania je, že kondenzuje množstvo komplexnosti do malého počtu parametrov. Toto môže byť považované za parametre vysokej úrovne v tom, že explicitne stanovia chod, rýchlosť, držanie tela atď. Pretože sa môžu meniť dynamicky, v budúcnosti by malo byť ľahšie meniť ich v reálnom čase pomocou počítačového rozhrania, čím sa im umožní kontrola komplexnej kinematiky, ktorá inak v súčasných prístupoch nie je možná,“ povedala Yasaharu Koike, člen tímu Tokyo Tech.

Okrem toho, že ide o zaujímavý vývoj v oblasti robotiky, táto technológia môže mať taktiež praktické aplikovanie. Tokyo Tech dúfa, že uľahčí robotom úlohy, ktoré zahŕňajú neznámy terén, keďže sa môžu ľahšie adaptovať vo svojom okolí.

Tokyo Tech


zdroj fotografie: pinterest.com

zdroj: digitaltrends.com, zdroj titulnej fotografie: digitaltrends.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?