Londýn získal nové elektrické taxíky

Klasika je stále tu v elektrickom prevedení.

Mesto Londýn toho robí veľa pre zlepšenie kvality svojho ovzdušia. Americké mestá si môžu brať príklad z toho, čo hlavné mesto Anglicka robí namiesto neúnosných politických debát, ktoré nevedno vedú nikam.

Politici sú celkom dobrí, čo sa týka rečnenia, avšak mestá po celom svete sú neustále zbesilo v pohybe. Jedným z nich je Londýn. Anglické hlavné mesto drží svoje sľuby. UPS skúša prívesy na elektrické bicykle, batériou poháňaná jednotka nákladu, ktorá sa môže ovládať s bicyklovaním alebo chodením. Mesto sa taktiež rozhodlo ponechať si svoje ikonické londýnske taxíky avšak priniesť ich do 21. storočia s elektrickým ústrojenstvom.

O to sa postará TX eCity London Taxi  od London Electric Vehicle Company (LEVC) zo skupiny the Geely group. Eieto elektrické taxíky sa pomaly dostávajú na ulice mesta.

Rastú v číslach

LEVC dodali, že dúfajú počty elektrických taxíkov v hlavnom meste a inde budú od januáru rásť po stovkách.

Prečo je to dobrá správa? Pravdepodobne ste už boli v Londýne a možno ste si vyskúšali jazdu taxíkom. Sú hlučné! Naftovo hlučné! Ikonické taxíky nie sú najlepším spôsobom, ako si užiť spoznávanie mesta, sú skôr lepšie na rýchly spôsob prepravenia z bodu A do bodu B. Ľudia na nich jazdia od 80-tych rokov 20. storočia a odvtedy sa zmenilo málo. Stále sú hlučné. Až doteraz.

Nové elektrické londýnske taxíky budú mať úplne inú atmosféru. Počnúc od panoramatickej strechy, budete môcť vidieť prudký dážď zblízka bez zmoknutia. Ďalšími vymoženosťami sú USB porty pre verejnosť, ako aj zásuvky na laptopy. K dispozícii bude aj Wi-Fi zadarmo so zabezpečeným pripojením.

Teplo alebo zima je minulosť. Teplotu v taxíku si môžete nastaviť sami. Čo sa týka platenia, hotovosť stále platí, avšak dostupné sú aj kreditné karty. A cena za jazdu? Rovnaká ako predtým.


zdroj fotografie: cleantechnica.com

Vlastnosti elektrických taxíkov

TX sa dokáže dobiť pomocou 50 kW rapídneho dobíjacieho systému. Môže byť taktiež objednaný s dojazdom rozširujúcim 1,5 litrovým benzínovým motorom. Ponúka 3 operatívne módy – „Smart“ pre maximalizáciu batérii, „Čisté EV“ pre viac výkonu a „Save“ pre predĺženie celkového dojazdu. Čo sa týka dojazdu, predĺžený je niečo cez 650 km, s toho batéria dodáva 120 km. Zvyšok je na hliníkovom ráme.

TX je vo svojej 5. generácii a je prvé nulovo emisné vozidlo využívajúce LEV eCity technology.

Geely investuje do nových londýnskych elektrických taxíkov

Geely pred dvomi rokmi oznámilo, že investuje cez 300 miliónov libier (342 miliónov eur) na vybudovanie najmodernejšieho výskumného, vývojového a výrobného centra pre londýnsku taxi spoločnosť. Investovalo ďalších 50 miliónov libier (57 miliónov eur) do produkčnej továrne v Antsy, Warwickshire a premenila ho na centrálu výskumu a vývoja Spojeného Kráľovstva. Nová továreň otvorila svoje brány v marci 2017 na výrobu rady TX taxi a taxi bolo predvedené 6 mesiacov dozadu na festivale Goodwood Festival of Speed.

zdroj fotografie: cleantechnica.com

zdroj: cleantechnica.com, zdroj titulnej fotografie: cleantechnica.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?