Uber testuje v Toronte autonómne autá

Dve autonómne vozidlá Uber boli spozorované na uliciach Toronta od augusta, pričom boli periodicky šoférované autonómne.

Najhodnotnejší startup na svete tvrdí, že za volantom je vždy nejaký šofér a ovládanie sa mení z manuálu do autonómneho módu vždy, keď sa to javí ako vhodné.

„Naše vozidlá pokračujú vo vykonávaní testov, pričom môžu prejsť do autonómneho módu, keď to je potrebné, vždy s jazdcom za volantom. Obdržali sme povolenie od provincie pre vývoj našich testovacích snáh,“ napísal Uber v tvrdení.

Sarah Abbound, hovorca pre Uber tvrdí, že autá nie sú na Uber platforme a neprepravujú pasažierov. V súčasnosti nie sú žiadne okamžité plány pre samojazdiace autá súžiace pre zákazníkov v Toronte. Všetko testovanie sa uskutočňuje v oblasti neďaleko University of Toronto. Uber už v máji oznámil, že otvorí vývojový tím v Toronte určený pre samojazdiacu technológiu, čím vytvorí svoje tretie centrum, prvé mimo USA, ktoré slúži k naplneniu autonómnych ambícii spoločnosti

Minulý rok sa Ontario stalo prvou provinciou v Kanade, ktorá dovolila testovanie autonómnych vozidiel na cestách. Ministerstvo dopravy vedie pilotný program, ktorý povolil spoločnostiam a vývojovým tímom testovanie vozidiel pod určitými podmienkami, ako je vodič v aute pre konštantné monitorovanie činnosti auta.

Od augusta bolo 7 skupín potvrdených pre testovanie pod pilotným programom. Ide o Uber, University of Waterloo, Erwin Hymer Group, QNX, Continental, X-Matik a Magna. Hoci Toronto v blízkej budúcnosti neuvidí žiadne plne autonómne vozidlá Uberu, ďalšie dve americké mestá sú súčasťou bezpilotného projektu – Pittsburgh a Phoenix.

Uberzdroj fotografie: wikipedia.com

zdroj: thestar.com, zdroj titulnej fotografie: thestar.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?