Ponuka pre digitálnu éru priemyslu

Kvantový skok v priemyselnej digitalizácii ABB Ability™

Ako zvýšiť produktivitu firmy až o 200%, ako znížiť náklady na údržbu o polovicu, ako redukovať spotrebu energie o takmer jednu tretinu?

 ABB zachytáva trend digitalizácie a ponúka jej uplatnenie v priemyselných prevádzkach. Na trh uvádza ABB Ability – súbor špičkových digitálnych riešení, ktoré pomôžu transformovať priemyselné prevádzky do digitálnej éry.

Digitálne príležitosti pre priemysel

Digitálne technológie už podstatne pretvorili svet médií, financií aj maloobchodu. Od Amazonu až po Uber. Predefinovať môžu aj odvetvia priemyslu. Akúkoľvek priemyselnú výrobu, sieťové odvetvia, prepravu a infraštruktúru. Digitálne dáta z milióna pripojených zariadení a zákazníckych bodov sa zbiehajú, zbierajú, prepájajú a vytvárajú nové príležitosti smerujúce k dosahovaniu vyššej efektivity, produktivity a rýchlosti, k zvýšeniu kvality a bezpečnosti, a nižšej environmentálnej záťaže.

Naša doména a znalosť procesov

Nadnárodná/medzinárodná spoločnosť ABB má 40 ročnú históriu vývoja pokročilých softvérových riešení na podporu najdôležitejších potrieb a procesov firiem z najrôznejších priemyselných odvetví. Dnes je jej základňa jednou z najväčších na svete. Na svojom konte má 70 mil. inštalovaných, pripojených zariadení, 70000 digitálnych kontrolných systémov a 6000 podnikových softvérových riešení. Tieto skúsenosti a know how v digitálych technológiach teraz klientom ponúka v nových riešeniach, ktoré firmy prevedú priemyselnou revolúciou 4.0. Patrí medzi ne I v súčasnosti uvedený na trh súbor špičkových digitálnych riešení – ABB Ability.

ABB Ability zahŕňa viac ako 180 digitálnych riešení, od vzdialených monitorovacích systémov robotov, motorov a strojových zariadení až po systémy, ktoré maximalizujú efektivitu nabíjania elektrických vozidiel. Kreatívni vývojoví projektanti vo vnútri aj mimo spoločnosti majú k platforme otvorený prístup, čo zaisťuje, že platforma bude, aj za pomoci  strategického partnerstva s Microsoftom a jeho cloudovej platforme Azure, rýchlo rásť a expandovať.

http://new.abb.com/abb-ability

Novinka z ABB AbilityTM pre energetiku.

Prvý inteligentný distribučný transformátor, ktorý prináša do výroby vyššiu spoľahlivosť a optimalizáciu nákladov.

Elektrické siete v súčasnosti prechádzajú obrovskou transformáciou u dodávateľov i odberateľov elektrickej energii. Mnoho nových a distribuovaných zdrojov energie, vrátane nárastu obnoviteľných zdrojov, si vyžaduje vyššiu flexibilitu siete a s ňou aj väčšiu digitalizáciu a automatizáciu. Inteligentné výrobky, ktoré dokážu komunikovať, sú hlavným prvkom k zozbieraniu informácií pre spoľahlivejšiu, inteligentnejšiu a zelenšiu sieť.

Inteligentný distribučný transformátor TXpert™ je prvým digitalizovaným transformátorom. Prostredníctvom senzorov zbiera, ukladá a analyzuje dáta, čím výrobným fabrikám, dátovým centrám a ďalším podnikom poskytuje cenné informácie potrebné k dôležitým rozhodnutiam o ďalšej prevádzke a údržbe ich transformátorov nielen v danom momente, ale počas celej ich životnosti. Zahŕňa činnosti ako napríklad plánovanie údržby, optimalizáciu výkonnosti systémov a plánovanie výmeny zariadení.

Integrovaná technológia monitorovania senzorov nového transformátora zaručí vyššiu spoľahlivosť, optimalizáciu prevádzkových nákladov a efektívnejšie riadenie chodu podnikov. Najnovšia inovácia využíva cloud computing a vzájomnú prepojenosť zariadení, ktoré zabezpečia potrebné údaje pre široké podnikateľské spektrum.

TXpert™ je súčasťou portólia ABB Transformer Intelligence™, ktoré obsahuje najmodernejšie senzory, monitorovacie technológie a softvérové nástroje. Dokážu firmám zvýšiť produktivitu až  do 200%,  znížiť náklady na údržbu o polovicu, tiež redukovať spotrebu energie o takmer jednu tretinu. Aj tu, inteligentné komponenty, ktoré dokážu komunikovať, sú hlavným prvkom k zozbieraniu informácií pre spoľahlivejšiu, inteligentnejšiu a zelenšiu sieť.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?