Audi a Airbus spoločne pracujú na pasažierskom hybride medzi dronom a elektromobilom

Pokrok v batériovej technológii rýchlo umožňuje vytvorenie elektrického letu s posádkou, čo niektoré spoločnosti vidia ako príležitosť s kombináciou s dronmi.

Audi a Airbus vytvorili partnerstvo s Italdesign, aby spoločne pracovali na koncepte hybridu medzi dronom a elektrickým autom.

Koncept zahŕňa bezpilotný systém drona, ktorý je pripevnený k elektromobilu, čím sa premení na pasažierske lietadlo. Dr. Bernd Martens, člen predstavenstva Audi pre obstarávanie a prezident spoločnosti Italdesign, túto udalosť komentoval nasledovne:

„Kreativita je potrebná na miestach, kde sa uvažuje o nových konceptoch mobility pre mestá a rôznych potrebých ľudí. Italdesign je inkubátor pre inovatívne technológie a radikálne prototypy. Pop.Up Next je ambiciózna vízia, ktorá môže natrvalo zmeniť náš mestský život v budúcnosti.“

Airbus už v súčasnosti pracuje na niekoľkých elektických konceptoch lietadiel, čo zahŕňa autonómne elektrické lietadlo VTOL, teraz však vytvoril partnerstvo s Audi a Italdesign to skombinuje s elektromobilmi.

Audi


zdroj fotografie: cnet.com 

zdroj: cnet.com, zdroj titulnej fotografie: engadget.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 5
  •  
0 Comments

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?