Innovation Day 2017 - zhrnutie podujatia

Prečítajte si viac o slovenskej inovácií na nabíjanie vašich zariadení cez bicykel:

Na podujatí Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory sme mali možnosť stretnúť sa a porozprávať so spoluzakladateľom slovenského technologického startupu Ridelo Filipom Tomáškom.

Projektu Ridelo, ako výhercovi hlasovania divákov môžeme úprimne pogratulovať. Tento inovativný a ambiciózny startup v zástúpení s Filipom Tomáškom nám počas prezentácie nadchol a našu zvedavosť sme si nenechali pre seba. Položili sme mu niekoľko otázok, pričom s jeho odpoveďami by sme sa veľmi radi podelili v nasledovnom rozhovore:

1. Vyhrali ste cenu hlasovania publika priamo na podujatí spomedzi 5 ďalších Startupov. Čomu tento úspech prisudzujete?

Dúfam, že to pánovi Guidovi Glaniovi nebude vadiť, ale rád by som spomenul, čo počas odovzdávania cien povedal: „je obdivuhodné, že taký mladí ľudia majú záujem o podnikanie“. Myslím si, že to bolo hlavne našim vekom, pretože na všetkých startupových akciách sme boli vždy tí najmladší, ale rozprával som sa aj s účastníkmi podujatia a niektorý boli cyklisti, čiže mohli zahlasovať za náš projekt, pretože tomu rozumeli a bolo im to blízke.

2. Boli ste najmladší prednášajúci na podujatí. Ridelo ste začali budovať už na strednej škole. Ako Vás vnímalo okolie keď ste začínali tento ambiciózny projekt?

Viacerý nás podporovali, hlavne rodičia, ale našli sa aj takí, ktorí si mysleli, že to nedotiahneme ani po prvý prototyp a že zlyháme hneď, ako nám príde do cesty prvý problém. Taktiež ani v škole sme sa nestretli s veľkým porozumením, keď sme sa snažili študovať podľa individuálneho študíjneho plánu, ale vďaka našej neodbytnosti a húževnatosti sa nám nakoniec podarilo nájsť porozumenie na Ministerstve školstva, ktoré nám poskytlo podporu ohľadom individuálneho študíjneho plánu, ale aj grant na vývoj nabíjačky.

3. Čo by ste odkázali študentom na strednej alebo vysokej škole, aby ste ich prípadne nasmerovali budovať vlastnú firmu?

Je pekné mať každy Piatok/ Sobotu na instastories fotky a videá z párty alebo nejakej akcie, ale niekedy je namiesto toho potrebné sadnúť si a proste si to odmakať celý víkend, pripraviť plán na ďalší týžden alebo dokončiť tásky, ktoré sa nestihli počas týždňa. Instastories po 24 hodinách zmiznú, ale skúsenosti a vedomosti vám zostanú a môžete ich využívať ďalej.

4. Koľko ľudí na projekte Ridelo v súčasnosti participuje? Plánujete sa rozširovať? Ak áno, aké pozície plánujete obsadiť?

Momentálne je nás v projekte 5. Dvaja zakladatelia (Filip Tomáška, Adrián Páleš), náš mentor Peter Dendis, špecialista na marketing a predaj, Ivan Zaťko a posledný člen tímu, Pavel Dolníček, náš technický dizajnér. V budúcnosti bude určite treba rozširovať tím o pozície vývojárov hardvéru a manažéra predaja a operácií.

5. Čo Vám prinieslo podujatie Innovation day? Nadviazali ste aj potenciálne spolupráce pre Váš startup?

Podujatie Innovation day bolo pre nás prínosné. V prvom rade bolo podujatie veľmi dobre zorganizované, páčilo sa nám hlavne miesto, ktoré organizátori zvolili, prezentácie počas podujatia boli zaujímavé a podarilo sa nám spoznať zaujímavých ľudí a nadviazať nové kontakty.

6. Aké sú Vaše ďalšie ambície v rámci projektu Ridelo?

V momentálne sa zameriavame na dokončenie finálneho produktu, avšak na jeho dokončenie nám chýbajú financie na vývoj, čiže taktiež sa zameriavame aj na hľadanie investora pre náš projekt.

7. Na aké trhy sa v súčasnosti zameriavate a na ktorých by ste sa radi presadili?

Čo sa nášho trhu týka, tak primárne je to Európa, pretože je tu veľká koncetrácia bicyklov (250 miliónov cyklistov a z toho je denne aktívnych 60 miliónov) a celkovo viaceré európske krajiny myslia viac a viac ekologicky a snažia sa využiť a podporiť tento praktický druh dopravy. Taktiež prichádza do úvahy aj americký trh, kde je približne 60 miliónov aktívnych cyklistov.

8.Čo bol pre Vás prvotný impulz začať s týmto projektom?

Už od svojich 15. rokov som sa zaujímal o obnoviteľné zdroje energie a už pred Ridelom som pracoval na ďaľších dvoch projektoch, ktoré sa týkali zelenej energie. Adrián bol od malička technicky zameraný a zaujímali ho inovácie a technológie. Impulzom pre začatie na projekte bola naša spoločná debata počas obeda na súťaži Enersol – súťaž projektov so zámerom na obnoviteľné zdroje energie, ktorej sme sa zúčastnili spoločne, ale každý s iným projektom.

Viac o tomto projekte sa dozviete na stránkach Ridelohttp://ridelo.cc/

Zhrnutie podujatia Innovation Day 2017 si môžete prečítať tu: https://www.prepriemysel.sk/innovation-day-2017-zhrnutie-podujatia/

Zdroj: Rozhovor vytvorila redakcia Prepriemysel v spolupráci s Filipom Tomáškom.
Titulnú fotografie poskytla Slovensko-Nemecká obchodná a priemyselná komora.

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?