Chaargo – Unikátna peňaženka od Slováka na Kickstarter

Prečítajte si aký projekt vznikol práve na Slovensku

Chaargo je peňaženka kombinujúca kvalitnú peňaženku, bezdrôtovú nabíjačku a powerbanku, ktorú navrhol a vyrába mladý, inovatívny Slovák Pavol Bujna.

Príbeh Chaargo sa začal v vo Veľkej Británii, kde Pavol žil a kde navrhol svoj prvý prototyp. Následne sa Pavol presunul do Nemecka, kde peňaženku ďalej vylepšoval, až nakoniec vďaka investícii od slovenského investora odcestoval do Číny, kde rozbehol celú výrobu.

Aktuálne je Pavol v centre všetkých startupov v Kalifornskom Silicon Valley, odkiaľ naštartoval kampaň na portáli Kickstarter, aby získal peniaze na ďalší rast.

Ako to funguje?

Je to veľmi jednoduché, telefón stačí položiť na peňaženku a ten sa začne okamžite nabíjať. Ak aj náhodou telefón nie je vybavený indukčným (bezdrôtovým) nabíjaním, je možné pripojiť k telefónu adaptér (je súčasťou balenia), ktorý sa dá ľahko schovať pod kryt telefónu a takto sa aj z tohto telefónu stane telefón vhodný pre indukčné nabíjanie. Peňaženka sa nabíja klasicky cez USB konektor a ak je na nej položený telefón (alebo prípadne iné zariadenie s indukčným nabíjaním) nabíja sa ako peňaženka, tak aj telefón.

Výroba

Mnoho ľudí si myslí, že v Číne sa vyrábajú produkty nižšej kvality, ktoré nie sú veľmi komplikované. Toto možno platilo v minulosti, ale v súčasnosti je to úplne inak. Veď aj najnovší iPhone sa vyrába v Číne. V Číne za posledné roky vyrástlo veľa technologických centier s najmodernejším vybavením a práve v jednom z týchto centier xfactory v Shenzhene bol dokončený finálny prototyp peňaženky Chaargo.

Technické informácie

Peňaženka je vyrobená z vysoko kvalitnej syntetickej kože, obsahuje tri priečinky pre platobné aj iné karty (dostatočne veľké aj pre 10 kariet), priehradku pre bankovky a mincovku. Batéria je Li-ion a má kapacitu 4000 mAh, bezdrôtové nabíjanie štandardom Qi 1.2 zaručuje rovnakú rýchlosť nabíjania ako z klasickej nabíjačky. Baterka má svoju vlastnú LED diódu na indikáciu nabíjania. Peňaženka nie je väčšia ako klasická kožená peňaženka.

Kickstarter

Kickstarter je platforma, ktorá umožňuje startupom predať ich produkt ešte predtým ako sa začne vyrábať a tým získať peniaze na začatie výroby. Aktuálne je možné získať peňaženku za výhodnejšiu cenu ako bude v predaji a to so zľavou 20%.

Preto ak chcete získať unikátnu novinku skôr ako všetci ostatní, alebo len chcete podporiť inovatívneho Slováka, tak kliknite na link https://www.kickstarter.com/projects/1609919685/chaargo-wireless-charging-wallet?ref=nav_search a kúpte si túto unikátnu peňaženku. Balenie obsahuje peňaženku, kábel na dobíjanie, adaptér na bezdrôtové nabíjanie a celé je to v peknom darčekovom balení, takže peňaženka je vhodná aj ako darček.


Zdroj: Grandpa Technology Ltd.
Fotografie: Pavol Bujna

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?