Fiat nespolupracuje s úradmi pri riešení vysokých emisií

Berlín – nemecké úrady vyhlásili, že Fiat nespolupracuje a dokonca odmietol s nimi stretnutie pri riešení otázky regulácie emisií.

Nemecké úrady sa rozhodli rázne zakročiť a vyriešiť vysoké emisie aj pri ostatných automobilových výrobcoch, keď sa minulý rok prevalila aféra s Volkswagenom. Úrady zistili, že naozaj aj ostatní výrobcovia vrátane Fiatu prekročili povolené emisné limity.

Na dohodnutej schôdzke, ktorá sa mala uskutočniť 19.5.2016 v Berlíne, sa mali stretnúť predstavitelia vlády a Fiatu, avšak schôdzku Fiat náhle zrušil.

Ministerstvo dopravy v Nemecku vyhlásilo, že to bola možnosť pre túto automobilku ako nájsť spoločné riešenie. „Takýto postoj zo strany Fiatu je absolútne nepochopiteľný“, povedal minister dopravy Alexander Dobrindt.

Výsledky z testov emisií vykonané nemeckými úradmi ukazujú, že z 53 testovaných modelov, 22 modelov vykazuje zvýšené hodnoty oxidu dusíka a obsahovali technické zariadenia, ktoré vzbudzujú ďalšie otázky. Tieto zariadenia sú napríklad spínače, ktoré pod určitou teplotou vypnú systémy, ktoré majú odstraňovať práve škodlivý oxid dusíka z výfukových plynov.

Systémy na čistenie výfukových splodín môžu byť deaktivované pri nízkych teplotách aby ochránili motor pred potenciálnou nehodou, čo je dovolené v nariadeniach EÚ, ale nie je jasné, či niektorí výrobcovia nezneužívajú tieto nariadenia. Dobrindt povedal, že Nemecko bude tlačiť na to, aby sa výrobcovia už ďalej nemohli skrývať za touto ochranou motorov.

Zdroj: industryweek.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?