Prínos bezvodičových automobilov

Najväčší prínos bezvodičových automobilov je samozrejme zvýšená bezpečnosť. Spolu s touto výhodou je tu ešte ďalšia, možno trochu menej očakávaná a to lacnejšie poistenie. Poisťovne neprídu o veľký obrat, ale odhad je, že poistenci celosvetovo zaplatia ročne až o 22 miliárd dolárov (19 miliárd euro) menej do roku 2020, uvádza IB Times.

Zamerajme sa najprv na bezpečnosť – Håkan Samuelsson generálny riaditeľ Volva hovorí: „Vplyv na poisťovne bude značný, ale nezabudnime na ozajstný dôvod – menej nehôd, menej zranení a menej úmrtí. Bezvodičové automobily budú veľký krok vpred v automobilovej bezpečnosti.“

Spoločnosť Here urobila prieskum, v ktorom odhaduje, že bez tejto technológie by celosvetovo stálo poistenie pre automobily až 616 miliárd dolárov (535 miliárd euro), avšak s touto technológiou 594 miliárd dolárov (516 miliárd euro). To je úspora 22 miliárd dolárov alebo 3,6%.

Navyše ďalšia výhoda pre vodičov bude že, ak zlyhá systém, ktorý má upozorniť vodiča aby spravil nápravné opatrenie alebo zlyhá niektorý a z automatických bezpečnostných prvkov a stane sa nehoda, preplatí to poisťovňa.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?