Čína pozor – výroba USA obsadí prvenstvo

Pokročilé výrobné technológie pomáhajú USA postupne vytláčať Čínu z prvého miesta najviac konkurencieschopnej výrobnej krajiny sveta, podľa globálneho indexu konkurencieschopnosti uskutočneného v roku 2016 Výborom pre konkurencieschopnosť.

Podľa tohto prieskumu sa odhaduje, že USA bude v roku 2020 na prvom mieste. Výrobcovia v USA investujú do moderných a pokročilých technológií ako analýzy budúceho vývoja, internet vecí (IoT), inteligentných tovární a pokročilých materiálov a to sú všetko kľúče ku konkurencieschopnosti v nasledujúcich rokoch.

Ďalšie vyspelé krajiny ako Nemecko, Japonsko a Veľká Británia investujú do podobných technológií, čo zaistí a zlepší ich ďalšiu konkurencieschopnosť v budúcnosti.

Pokým technológie sú kritický faktor konkurencieschopnosti, výrobcovia uvádzajú, že talent a správne využitie ľudských zdrojov sú ešte dôležitejšie faktory.

Prečo Čína začína strácať prvenstvo v konkurencieschopnosti? Napriek tomu, že Čína zvýšila investície do vývoja, ekonomika a výroba sa spomalili. Prieskum odhalil, že využitie automobilového priemyslu v Číne pokleslo o 30% voči roku 2009. Navyše sa zvýšila cena za prácu.

Prieskum ukázal, že krajiny ako USA, Kanada, Mexiko zostanú aj naďalej v prvej desiatke najviac konkurencieschopných krajinách sveta v roku 2020. Dostanú sa sem aj krajiny ako Čína, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a India. India si výrazne polepší z 11. miesta na 5. miesto.

Zdroj: industryweek

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?