Čína pozor – výroba USA obsadí prvenstvo

Pokročilé výrobné technológie pomáhajú USA postupne vytláčať Čínu z prvého miesta najviac konkurencieschopnej výrobnej krajiny sveta, podľa globálneho indexu konkurencieschopnosti uskutočneného v roku 2016 Výborom pre konkurencieschopnosť.

Podľa tohto prieskumu sa odhaduje, že USA bude v roku 2020 na prvom mieste. Výrobcovia v USA investujú do moderných a pokročilých technológií ako analýzy budúceho vývoja, internet vecí (IoT), inteligentných tovární a pokročilých materiálov a to sú všetko kľúče ku konkurencieschopnosti v nasledujúcich rokoch.

Ďalšie vyspelé krajiny ako Nemecko, Japonsko a Veľká Británia investujú do podobných technológií, čo zaistí a zlepší ich ďalšiu konkurencieschopnosť v budúcnosti.

Pokým technológie sú kritický faktor konkurencieschopnosti, výrobcovia uvádzajú, že talent a správne využitie ľudských zdrojov sú ešte dôležitejšie faktory.

Prečo Čína začína strácať prvenstvo v konkurencieschopnosti? Napriek tomu, že Čína zvýšila investície do vývoja, ekonomika a výroba sa spomalili. Prieskum odhalil, že využitie automobilového priemyslu v Číne pokleslo o 30% voči roku 2009. Navyše sa zvýšila cena za prácu.

Prieskum ukázal, že krajiny ako USA, Kanada, Mexiko zostanú aj naďalej v prvej desiatke najviac konkurencieschopných krajinách sveta v roku 2020. Dostanú sa sem aj krajiny ako Čína, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a India. India si výrazne polepší z 11. miesta na 5. miesto.

Zdroj: industryweek

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona. Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: