Až 21 miliónov bezvodičových automobilov na cestách do roku 2035

Americká automobilová spoločnosť IHS aktualizovala a zvýšila svoje odhady na predaj bezvodičových automobilov potom, ako bola svedkom noviniek v oblasti ich vývoja.
Nie je preto prekvapením, že keď sa automobily, ktoré nebudú ovládané človekom, konečne dostanú na trh, budú sa predávať takmer sami.

Pracovne vyťažení jedinci, dôchodcovia i podnikatelia, ktorí neraz využívajú služby osobného šoféra, budú predovšetkým cieľovou skupinou, pretože budú nielen šetriť čas, ale vďaka nim bude možné predísť rôznym chybám zo strany vodiča. Analytici sa zhodujú v tom, že nasledujúce dve desaťročia budú pre bezvodičové automobily, kľúčové. V IHS však zastávajú názor, že to bude niečo prevratné.

Podľa posledných predpovedí, zástupcovia firmy IHS veria, že do roku 2035 sa predá približne 21 miliónov takýchto automobilov. Odhaduje sa , že sa v tom čase vo svete bude predávať okolo 600 000 vozidiel ročne, čo predstavuje približne rovnaké množstvo automobilov, aké predal Chevrolet Silverados v Spojených štátoch minulý rok.

Ako povedal vo svojom vyjadrení šéf IHS pre inovácie Egil Juliussen, Ph.D., nový odhad predstavuje 43 percent celkového ročného nárastu v dekáde medzi rokom 2025 a 2035, kedy sa automobily, v ktorých sa ľudia budú len viezť, sa samostatne jazdiace automobily oveľa rýchlejšie adaptujú na všetkých kľúčových trhoch automobilového priemyslu.

Veľa ďalších faktorov toto, nie práve skromné tvrdenie, len potvrdzuje. Z najdôležitejších treba spomenúť podielovú ekonomiku, spoluprácu s technologickým priemyslom a prácu na vývoji zo strany dodávateľov i dizajnérov.

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?