Tesla začala využívať elektrické nákladiaky pre internú logistiku

Pokrok v batériovej technológii rýchlo umožňuje vytvorenie elektrického letu s posádkou, čo niektoré spoločnosti vidia ako príležitosť s kombináciou s dronmi.

Prvé dodávky tovaru vykonané Tesla Semi sa už uskutočnili. Potvrdil to samotný výkonný riaditeľ Tesly Elon Musk na svojom Instagrame, kedy previezli batériový náklad medzi Gigafacory v Sparks, Nevade a Fremont, Kalifornii. Odteraz bude aj časť logistiky vykonaná práve pomocou elektrických nákladiakov

Hoci prvé dodanie uskutočnené elektrickými nákladiakmi príliš neznížilo náklady, ide jednoznačne o zmenu k lepšiemu. Skvelá vec na vytvorení vlastných nákladiakov je možnosť prepravovať súčiastky batérii, diely áut a iný materiál potrebný pre produkciu iných vozidiel, technológii na skladovanie energie, solárnych panelov a strešných škridlíc, ktoré Tesla vyrába.

Hoci masová produkcia Tesla Semi sa začne až v roku 2019, prototypy sa v ostrej prevádzke testujú už teraz, z časti za účelom testovania, vyhľadávania a adresovania chýb a z časti kvôli tomu, aby sa Tesla zbavila závislosti na iných firmách.

Tesla už v minulosti tvrdila, že vertikálna integrácia je jedným z pilierov výroby automobilov, na ktorý sa spoločnosť sústredí. Tesla Semi jednoznačne spadá do týchto plánov, pretože vďaka tomu sa spoločnosť nemusí spoliehať na dieselové nákladiaky iných firiem.

Vzdialenosť medzi Sparks v Nevade a Fremonte v Kalifornii je dostatočná pre dojazd Tesla Semi bez toho, aby elektrické nákladiaky museli byť nabité. Tieto dve miesta sú od seba údajne vzdialené okolo 275 míľ (442 km), pričom Tesla Semi má mať dojazd aspoň 500 míľ (804 km). Aký dojazd majú prototypy zatiaľ známe nie je.

Je zrejme jasné, o čo Tesle v skutočnosti ide. Týmto sa snaží otestovať elektrické nákladiaky v ostrých podmienkach ešte predtým, než sa Semi dostane do predaja nasledujúci rok. V stávke je totiž veľa a vyrábať elektrické nákladiaky je niečo iné ako vyrábať elektrické autá. Na trhu zatiaľ spočítate elektrické nákladiaky na prstoch jednej ruky, kvôli čomu je to obrovská príležitosť pre spoločnosť, aby sa stala jedným z prvých výrobcov, ktorí privedú na trh toto riešenie.


zdroj: cleantechnica.com, zdroj titulnej fotografie: cleantechnica.com

zdroj: cnet.com, zdroj titulnej fotografie: engadget.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?