Sublimácia: Technika tlače, ktorá si rozumie s každým materiálom

Obľúbili ste si tričká s vtipnou potlačou? Milujete originálnu módu alebo štýl? V tom prípade potrebujete niečo, čo vám pri vytváraní takýchto doplnkov, odevu alebo iných predmetov pomôže. Napríklad aj technika sublimácie, o ktorej si povieme niečo viac.

Sublimačná tlač je metóda nepriamej tlače plnofarebného obrázka na konkrétny materiál. S jej pomocou sú logá a iné grafické návrhy umiestnené na výrobkoch z keramiky, porcelánu, kameniny, skla, kovu,  plastu alebo textílii. Aj takto, pomocou sublimácie si môžete vytvoriť moderný reklamný prostriedok, vlastné tričko alebo hrnček. Možností je naozaj niekoľko.

Sublimácia a jej úspech závisí od použitých materiálov, teda povrchov, na ktoré sa bude pomocou termotransferového lisu prenášať konkrétny vzor.

Dlhodobý efekt

Vám sublimácia určite zaručí. V procese prenosu tepla zvolená farba preniká do hornej vrstvy produktu, takže aplikácia je veľmi odolná. Častice farby sa doslova spájajú s hornými vrstvami materiálu, vďaka čomu je takýto vzor potom odolný voči mechanickému poškodeniu, namáhaniu a umývaniu.

Sublimáciou môžete tlačiť na takmer akýkoľvek predmet: interiérové ​​stojany, vlajky, tašky, hrnčeky, diplomy a spomínaný textil. Samozrejme, ideálne je, ak aspoň prvé dva mesiace budete na svoj výtvor dávať pozor a nenecháte ho na silnom slnku len tak vyblednúť.

Účinný reklamný nástroj

Tričká, čiapky, dáždniky, vlajky s firemnými logami – sú účinným reklamným nástrojom, ktorý vždy upúta pozornosť, a látky s jasnými farebnými obrázkami sú moderným trendom v dizajne interiéru.

Takéto obrázky na textíliách vyrobené pomocou sublimačnej technológie vyzerajú štýlovo a jasne, sú odolné a tiež zvyšujú odolnosť materiálu proti opotrebeniu. Takže sublimačná tlač na látku je veľmi populárna služba, ktorú si môžete objednať aj na internete. Výsledkom budú jasne žiarivé farby na zvolenom predmete, z ktorého sa tak stane ten najdokonalejší módny alebo reklamný doplnok.

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?