Stock Plzeň-Božkov dosiahol vlani najlepšie výsledky za uplynulé roky

Český výrobca liehovín Stock Plzeň-Božkov dosiahol vlani najlepšie výsledky za uplynulé roky. Dôvodom bol vyšší predaj liehovín aj úspešný štart noviniek. Informoval o tom internetový portál denníka E15.

K rastu tržieb prispel najmä veľmi pozitívny vývoj značky Božkov, uvedenie noviniek vo všetkých segmentoch a značkách, ale tiež rast predaja distribučného portfólia. Uviedol to vo výročnej správe finančný riaditeľ a konateľ firmy Petr Kasa.

Plzenská spoločnosť predala minulý rok vyše 37 miliónov litrov liehovín, čo znamená medziročný nárast o 2,3 %. Jej predaj stúpa už päť rokov v rade. Odbyt hlavnej značky Božkov potom vzrástol o 14 %, v prípade Fernetu sa zvýšil o 4 %.

Predaja likérov síce vlani klesol o 14 %, ale tento pokles vyrovnal nárast predaja čistej vodky o 11 %.

tasr-14-09-1

„Veľký úspech slávilo portfólio importovaných značiek spoločnosti Diageo, najväčšieho svetového výrobcu alkoholu, s ktorou Stock Plzeň-Božkov začal spoluprácu v roku 2014, a jej predaj vlani stúpol o štvrtinu,“ uviedol Kasa. Medzi značky Diageo patrí napríklad Johnnie Walker, Smirnoff, Baileys či Captain Morgan.

Rast prevádzkového zisku, najvyššieho za niekoľko uplynulých rokov, firma pripisujú takisto posilneniu predaja, nižším nákladom a lepším investíciám do podpory značiek a promočných akcií. Čista strata je spôsobená najmä odpisom rozdielu z precenenia nadobudnutému majetku, ktorý vlani aj predvlani dosiahol 356 miliónov Kč. Strata je tiež spôsobená úrokovými nákladmi z úverov, skonštatoval finančný riaditeľ.

Vlaňajšia čistá strata je zároveň najnižšia za ostatné roky, keďže v rokoch 2011 až 2013 sa pohybovala okolo úrovne 500 miliónov Kč.

„Všetky tieto náklady, ktoré spôsobujú stratu, sú dôsledkom kapitálovej štruktúry spoločnosti a tá vyplýva z finančnej stratégie vlastníka – spoločnosti Stock Spirit Group,“ dodal Kasa.

Môžete si pozrieť aj krátky videorozhovor s Jiřím Imrýšekom, ktorý veľmi zaujímavo rozpráva o obchodnej stratégií značky STOCK Plzeň Božkov:

Zdroj: TASR, titulná fotografia: gastroplus.cz

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?