Prečo týchto 5 miliardárov stále jazdí na lacných autách

Miliardári vybudovali svoje bohatstvo na múdrych finančných rozhodnutiach. Akonáhle sú tie bohatstvá vytvorené, môžu svoje peniaze minúť na veci, ktoré nepotrebujú, ako napr. na luxusné autá.

Taký spoluzakladateľ a najbohatší človek na svete Bill Gates si nedávno kúpil Porsche 911. Zakladateľ Virgin, Sir Richard Branson zase jazdí na svojom obojživelnom Gibbs Aquada. Sú tu však aj ďalší miliardári, ktorí sa nezbavia svojich sporivých zvykov, ktoré im pomohli k úspechu.

Tu je 5 pozoruhodne skromných vozidiel, ktoré vlastní 5 najbohatších ľudí:

Warren Buffett

Výkonný riaditeľ Berkshire Hathaway je známy pre svoju skromnosť. Nikdy neminie viac než 3,17 dolárov (2,65 eur) za raňajky a žije v rovnakom dome, ktorý si kúpil za 31 500 dolárov (26 283 eur) v roku 1958. Pri započítaní inflácie by mal v súčasnosti hodnotu 260 000 dolárov (216 946 eur)

V roku 2014 si kúpil Cadillac XTS s cenou okolo 45 000 dolárov (37 548 eur). Bolo to vylepšenie od svojho posledného auta, Cadillacu DTS z roku 2006, ktorého sa zbavil potom, čo mu jeho dcéra Susie povedala, že je zahanbujúce.

Obchodný magnát odôvodnil svoje rozhodnutie pragmaticky:

„Jazdím iba okolo 3500 míľ (5632 km) ročne, takže si nepotrebujem kupovať nové auto často.“

miliardári

zdroj fotografie: cnbc.com

Mark Zuckerberg

Zakladateľ a výkonný riaditeľ Facebooku, najväčšej sociálnej siete, je často videný ako jazdí na čiernej Acura TSX, ktorá má hodnotu okolo 30 000 dolárov (25 032 eur). Tvrdí, že preferuje túto voľbu, pretože to je „bezpečné, pohodlné a nie je nápadité.“

Okrem toho vlastní Volkswagen GTI, auto podobnej hodnoty.

miliardári

zdroj fotografie: cnbc.com

Alice Walton

Dedička Wal-Martu Alice Warton, je v súčasnosti najbohatšou ženou na svete potom, čo Liliane Bettencourt tento týždeň zomrela.

Alice vlastní Ford F-150 King Ranch z roku 2006 s cenou okolo 40 000 dolárov (33 376 eur).

Jej otec Sam Walton, zakladateľ Wal-Martu, jazdil na rovnakom modely z roku 1979.

miliardári

zdroj fotografie: cnbc.com

Ingvar Kamprad

Zakladateľ Ikei nerád míňa peniaze na veci, ktoré nepotrebuje. V minulosti dokonca tvrdil, že sa necháva ostrihať iba vtedy, keď navštevuje rozvíjajúce sa krajiny.

V roku 2014, keď sa vrátil do Švédska po 40 rokoch, v televízii dokonca povedal: „Pokiaľ sa na mňa pozriete teraz, myslím si, že všetko čo mám na sebe oblečené pochádza z blšieho trhu.“

Dve dekády jazdil na Volvo 240 GL z roku 1993. Vzdal sa ho iba prednedávnom potom,
čo 91-ročného miliardára niekto presvedčil, že jazdiť na ňom je príliš nebezpečné. Pôvodne malo auto cenu 22 000 dolárov (18 357 eur), v súčasnosti by sa však nepredalo za viac než za pár tisíc.

miliardári

zdroj fotografie: cnbc.com

Steve Ballmer

Majiteľ Los Angeles Clippers a bývalý výkonný riaditeľ Microsoftu hrdo jazdí na Forde, pretože jeho otec bol manažérom práve vo Forde.

V roku 2009 bol Ballmerovi osobne doručený nový Ford Fusion Hybrid od vtedajšieho výkonného riaditeľa, Alana Mullalyho, v rámci oslavy miliónového vozidla vybaveného so SYNC, komunikačným a zábavným systémom. Pôvodná cena auta bola okolo 28 000 dolárov (23 363 eur).

miliardári

zdroj fotografie: cnbc.com

zdroj: cnbc.com, zdroj titulnej fotografie: cnbc.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?