Asseco Central Europe vstupuje do strategického partnerstva s CEIT-om

Spojením Asseco Central Europe a CEIT vzniká priestor pre špičkové inovácie pre priemysel v duchu Industry 4.0:

Spoločnosť Asseco Central Europe rozšírila svoje portfólio produktov a služieb investíciou do technologickej spoločnosti CEIT, s ktorou vytvorila strategické partnerstvo. Stredoeurópsky technologický inštitút CEIT (Central European Institute of Technology) ponúka najmodernejšie a vysokokvalitné riešenia pre priemysel a služby. Skupina rýchlo rastúcich firiem, ktoré CEIT reprezentuje, úspešne dokázala uplatniť svoje inovatívne produkty najmä v automobilovom priemysle.

Takmer 250 vysokokvalifikovaných odborníkov CEIT-u sa zaoberá technickými a procesnými inováciami, priemyselnou automatizáciou, konštrukčným a materiálovým inžinierstvom ako aj oblasťou vzdelávania. Výskum a vývoj, ktorý je dominantnou aktivitou tejto firmy, flexibilne spája s praxou. Jeho ročné tržby sa pohybujú na úrovni cca 22 mil. eur.

„Spoločnosť CEIT je modernou firmou, ktorá svojou inovatívnosťou, ale predovšetkým svojimi riešeniami a produktami v oblasti robotiky a umelej inteligencie, obohatí skupinu Asseco o nové trendy a kompetencie, ktoré by sme radi spoločne posunuli do medzinárodného priestoru. Verím, že tento veľký potenciál, ktorý vytvoríme spojením našich spoločností, nás v oblasti výskumu a vývoja výrazne posunie ďalej,“ povedal pri príležitosti podpisu zmluvy Jozef Klein, CEO Asseco CE.

Skupina CEIT sa zameriava na prepojenie fyzických priemyselných systémov a inteligentných kybernetických procesov v zmysle konceptu Industry 4.0 označovaného ako štvrtá priemyselná revolúcia. Cieľom je, aby zákazníci spoločnosti prostredníctvom jej riešení dosahovali rast produktivity a konkurencieschopnosti. „Uzavretím strategického partnerstva so spoločnosťou Asseco Central Europe si CEIT otvoril priestor pre širšie uplatnenie svojho inovačného potenciálu na medzinárodnej úrovni s cieľom rýchlejšieho rastu na zahraničných trhoch. Spojením kompetencií Asseco Central Europe a CEIT vzniká priestor na synergiu nových riešení a špičkových inovácií pre priemysel v duchu Industry 4.0,“ vyjadril sa pri príležitosti podpisu zmluvy Branislav Mičieta, predseda dozornej rady CEIT.

Asseco Central Europe je jedným z najsilnejších softvérových domov v strednej a východnej Európe. Pôsobí v Slovenskej a Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a Taliansku. Realizuje náročné projekty pre komerčnú sféru ako aj štátnu správu a samosprávu. Portfólio spoločnosti tvoria bankové a poisťovacie informačné systémy, informačné systémy pre zdravotníctvo, stavebné sporiteľne, systémy pre platobné karty, dátové sklady, energetiku a utility, Business Intelligence riešenia, podnikové informačné systémy a ďalšie riešenia šité na mieru. Celá skupina Asseco CE v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 1 700 ľudí. Asseco Central Europe je súčasťou medzinárodnej skupiny Asseco. Viac informácií nájdete na www.asseco.com/ce.
CEIT je spoločnosť poskytujúca komplexné riešenia z oblasti technických aj procesných inovácií, priemyselnej automatizácie, inteligentnej logistiky, konštrukčného a materiálového inžinierstva. Spĺňajú parametre a obsahujú konkrétne prvky a riešenia iniciatívy PRIEMYSEL 4.0. Poslaním spoločnosti je podpora produktivity, efektivity a rastu konkurencieschopnosti priemyselných podnikov. Spoločnosť so sídlom v Žiline úspešne pôsobí v regióne Strednej Európy, medzi jej zákazníkov patria významné priemyselné podniky najmä z automobilového, strojárskeho, chemického a elektrotechnického priemyslu.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Asseco Central Europe, a.s.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.
Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: