Na ceste k elektrickej mobilite

Budúcnosť lepšej a energeticky úspornejšej dopravy je už pred dverami. Vďaka nižším emisiám uhlíka, nulovému znečisteniu ovzdušia a menšiemu hluku, sú elektrické vozidlá nielen ohľaduplnejšie k životnému prostrediu, vyplatia sa vám aj z hľadiska úspory. Môžete očakávať nižšie náklady na energiu, prevádzkové náklady, daňové výhody a štátne dotácie.

Prejdite na moderný a ekologický spôsob

Technológia elektrických vozidiel je pokročilejšia než si myslíte. Inteligentné nabíjacie siete a riešenia umožňujú ľahké a pohodlné ovládanie elektrického vozidla. S niektorými najnovšími modelmi elektrických vozidiel na trhu môžete ľahko cestovať 300 až 400 km bez nutnosti nabíjania.  Ani tu sa však nevyhnete podmienke, ktorou je absolvovanie kondičných jázd vo vašej autoškole, aby ste získali oprávnenie na riadenie takéhoto vozidla.

Výrazne nižšie emisie

Elektricky poháňané vozidlá zvyčajne produkujú nižšie výfukové emisie, než bežné konvenčné vozidlá so spaľovacími motormi. Samozrejme, že to závisí aj od modelu konkrétneho vozidla, pretože v niektorých krajinách sa využíva ich kombinácia.

Tie, ktoré sú napájané iba elektrickou energiou, majú ale nulové emisie z výfukového potrubia, no  môžu byť produkované naopak zdrojom elektrickej energie, ako sú elektrárne. V geografických oblastiach, ktoré používajú relatívne nízko znečisťujúce zdroje energie na jej výrobu, majú v porovnaní s bežnými vozidlami fungujúcimi na benzín alebo naftu veľkú výhodu.

Znečisťujúce látky

Emisie vozidiel sa dajú rozdeliť do dvoch všeobecných kategórií:

  • znečisťujúce látky ovzdušia, ktoré prispievajú k tvorbe smogu, oparom a zdravotným problémom;
  • skleníkové plyny, ako napríklad oxid uhličitý a metán;

Obidve kategórie emisií možno vyhodnotiť na priamej báze a na základe zásady „od kolesa“.

Elektrickou mobilitou môžeme ich produkciu a vznik výrazne znížiť, čo sa odrazí na kvalite životného prostredia a nášho životného štýlu. Opäť jeden z dôvodov, prečo by sme mali venovať pozornosť budúcnosti elektromobilov.

Zdroj: http://www.autoskola-feki.sk

Zdroj titulnej fotografie: climatechangenews.com

Zdroj fotografie v článku: techhive.com

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?