MicroStep – slovenský výrobca CNC rezacích strojov s globálnou pôsobnosťou

Spoločnosť MicroStep, spol. s r.o. je slovenská strojárska firma, zaoberajúca sa výrobou CNC rezacích strojov. Počas svojej 25 ročnej existencie sa postupne od vývoja riadiacich systémov prepracovala až ku kompletným dodávkam rezacích strojov, vrátane vlastného riadiaceho systému a CAM softvéru. MicroStep si v SR vybudoval konsolidovanú výrobnú základňu s dvomi výrobnými závodmi – v Hriňovej a v Partizánskom, kde spolu s bratislavskou administratívno-vývojovou centrálou zamestnáva okolo 380 ľudí.

Firma ponúka CNC stroje v celej škále rezacích technológii – plazmové, laserové, vodnolúčové aj kyslík-acetylénové, pričom v každej z oblastí robí cielený vývoj. Výsledkom sú viaceré inovatívne technologické postupy, konštrukčné aj softvérové riešenia, ktoré umožnili MicroStep-u presadiť sa voči konkurencii a posunúť možnosti rezania.

Popri štandardných strojoch pre malovýrobu či stredné podniky má firma bohaté skúsenosti aj s dodávkou komplexných, multifunkčných CNC centier, ktoré okrem rezania ponúkajú aj technológie predchádzajúce alebo nadväzujúce na rezanie, ako je presné vŕtanie otvorov, rezanie závitov, zahlbovanie, popisovanie dielov, a tiež automatickú manipuláciu s rezaným materiálom.

Jednou z dlhodobých domén MicroStep-u je vývoj a dodávka rezacích hláv pre 3D rezanie plazmou, plameňom, vodným lúčom a laserom. Firma v tejto oblasti vyvinula napr. unikátny systém auto-kalibrácie rezacieho nástroja ACTG, nástroje pre adaptívnu kompenzáciu úkosov (ABC), či systém dodatočného úkosovania ABP. Stroje MicroStep dokážu spracovať širokú škálu typov, tvarov a hrúbok materiálov vrátane rúr, profilov či kupol. Všetky stroje sú vybavené vlastným riadiacim systémom iMSNC®, s možnosťou dodania aj vlastného 2D alebo 3D CAM softvéru, čo robí z MicroStep-u ideálneho partnera pri dodávkach strojov, prispôsobených na mieru požiadavkám zákazníka.

Ťažiskovým odbytiskom pre výrobky MicroStep sú dnes trhy západnej Európy. V roku 1998 bola založená dcérska spoločnosť MicroStep Europa GmbH v Bad Wörishofene (Nemecko), zameraná na predaj a servis strojov MicroStep v nemecky hovoriacich krajinách. Súčasne prišlo k budovaniu obchodných vzťahov s distribútorskými firmami v ďalších európskych aj mimoeurópskych krajinách, ktoré spolu s pobočkami vyústili až do súčasnej predajnej siete, v rámci ktorej bolo dodaných už vyše 2200 rezacích strojov do 54 štátov sveta a ktorá v súčasnosti generuje 160 – 180 zákaziek ročne. Popri predaji a propagácii strojov všetky dealerské firmy zabezpečujú aj autorizovaný servis a v mnohých prípadoch aj samotnú inštaláciu strojov. V posledných rokoch boli tiež založené viaceré dcérske spoločnosti, zamerané na predaj a servis strojov – MicroStep Hong Kong, MicroStep South Africa, MicroStep Canada či MicroStep Spain.

Čo sa týka priemyselných odvetví, jednoznačne vedie kovospracujúci priemysel – výroba lodí, automobilov, poľnohospodárskych zariadení, výmenníkov tepla, vysokotlakových nádrží, návesov, rôznych stavieb s využitím oceľových konštrukcii – mostov, hál, štadiónov a pod. Veľkými zákazníkmi MicroStep-u sú napr. lodenice v Holandsku (skupina IHC, Damen, Keppel, Neptune Marine a.i.), v Nemecku (Lürssen), Fínsku (Meyer Werft), Nórsku (Kleven Verft) či Číne (Damen), ako aj ďalší významní svetoví výrobcovia – Bosch, Viessmann, Doppelmayr, Feldbinder, Caterpillar,  Konecranes, ThyssenKrupp, Siemens, BASF, Iveco, Palfinger, Villeroy & Boch, Lamborghini a mnohí ďalší.

Viac informácii o spoločnosti MicroStep nájdete na ich webstránke microstep.sk.

Text: Ing. Michal Kováč, Ing. Michaela Pyšová, Foto: MicroStep, spol. s r.o.

 

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?