V Sciaky vyvinuli nový patentovaný systém 3D tlače

Chicago, Illinois – Spoločnosť Sciaky, ktorá spadá pod Phillips je v súčasnosti lídrom v additive manufacturing alebo 3D tlači, oznámila, že vyvinula nový systém tzv. IRISS. Jedná sa o uzavretú slučku, ktorá využíva elektrónové laserové lúče.

IRISS (Real-time Imaging & Sensing System) v preklade systém zobrazovania a snímania v reálnom čase, poskytuje nepretržitý proces kontroly geometrie výrobkov, ich mechanických vlastností, mikroštrukúry, a to dokonca pre veľkoobjemovú 3D tlač. Táto inovatívna technológia monitoruje proces nanášania kovu v reálnom čase a robí potrebné úpravy procesu aby kompenzovala prípadné odchýlky od optimálnych parametrov tlače.

Systém využíva ako vstupný materiál drôt kovu, ktorý je dostupný pre rôzne materiály akými sú titán, tantál, niób, volfrám, molybdén, hliník, nerezová oceľ, zliatiny niklu a mnohé iné.

„Systém IRISS ako uzavretá slučka poskytuje zatiaľ bezkonkurenčnú presnosť“, povedal Mike Riesen, generálny manažér spoločnosti Sciaky. „Je to unikátna technológia, ktorá je lepšia ako existujúce 3D tlačiarne pre veľkoobjemovú tlač na trhu.“

Čo sa týka pracovnej plochy tejto tlačiarne, je možné tlačiť objekty od 203 mm až do 5,79 metra na dĺžku. Tlačiareň má v súčasnosti prvenstvo aj v rýchlosti tlače, jej rýchlosť sa pohybuje od 3,18 do 9,07 kg vytlačeného kovového materiálu za hodinu. S dvoma tryskami môže kombinovať rôzne aj zmesi kovov.

Jedná sa naozaj o zaujímavú a pokročilú technológiu, ktorú možno využite práve aj vo vašej spoločnosti. Viac sa dočítate na stránkach výrobcu tu.

Zdroj: additivemanufacturing.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?