Grafénové kondenzátory vytlačené na 3D tlačiarni

Vedci z Kalifornskej univerzity v Santa Cruz a výskumného pracoviska Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) oznámili vytvorenie prvých ultrarýchlych grafénových superkapacitných kondenzátorov vytlačených na 3D tlačiarni, ktoré svojim výkonom prekonávajú porovnateľné kondenzátory vyrábané tradičnými metódami.

Pomocou využitia novej metóry 3D tlače tzv. „direct-ink writing“ grafénovej kompozitnej náplne dokázal tím vytlačiť elektródy a vytvoriť superkondenzátory s vynikajúcimi výkonovými parametrami.

Superkkondenzátory sa tiež dokážu veľmi rýchlo nabiť, teoreticky im na úplne nabitie stačí iba niekoľko sekúnd. Vedci sa domnievajú, že v budúcnosti sa nové superkondenzátory vytlačené na 3D tlačiarni budú využívať na tvorbu elektroniky, ktorú je v súčasnosti ťažké alebo dokonca nemožné vytvoriť pomocou iných syntetických metód, vrátane smartfónov na mieru a zariadení na báze papiera alebo skladateľných zariadení.

„Grafén je skutočne neuveriteľný materiál, pretože je tvorený jedinou vrstvou atómov, ktorú je možné vytvoriť z grafitu. Vďaka svojej štruktúre a usporiadaniu kryštálov má skutočne fenomenálne vlastnosti,“ hovorí Eric Duoss, materiálový inžinier LLNL .

 

Zdroj: phys

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?