Čínsky výrobca gumárenských strojov
otvoril v T. Teplej nové priestory

Čínska spoločnosť Mesnac European Research and Technical Centre otvorila tento týždeň v obci Trenčianska Teplá nové vývojové a montážne priestory. Jeden z najväčších výrobcov gumárenských strojov presťahoval výrobu vďaka investícii štyri milióny eur z prenajatých priestorov v Dubnici nad Váhom práve do Trenčianskej Teplej.

TASR o tom informovala Barbora Jánošková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Mesnac European Research and Technical Centre založila pobočku na Slovensku po tom, ako v roku 2009 došlo k zrušeniu spoločnosti Conti Machinery Púchov. Pobočka na Slovensku je prvou výskumno-výrobnou pobočkou mimo Číny a zamestnáva okolo 30 pracovníkov. „Čínsky výrobca Mesnac nám vytvoril podmienky na to, aby sme mohli robiť to, čo vieme – vyvíjať, vyrábať a predávať stroje pre gumárenský priemysel. V novej hale budeme vyrábať predovšetkým nové konfekčné stroje, nákladné konfekčné stroje a osobné hydraulické lisy,“ povedal viceprezident spoločnosti Karol Vanko.

Podľa veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Lin Lina je výskumné centrum firmy Mesnac na Slovensku vzorovým príkladom novátorstva a rozvoja priemyslu. „Sedem rokov histórie tohto vývojového centra na Slovensku prinieslo firme Mesnac ducha inovácií a ducha neustáleho rozvoja v oblasti priemyslu, čo je veľkým prísľubom do budúcnosti, že sa tu ľudia budú naďalej snažiť prispievať do oblasti gumárenského priemyslu,“ skonštatoval veľvyslanec.

Ako povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, bez pomoci čínskeho investora by nové vývojové a montážne priestory nemohli v Trenčianskej Teplej vzniknúť. „Toto je reálny projekt čínskych investorov na Slovensku. Myslím si, že to je investícia do know-how, ktoré Slovensko naozaj má. Táto firma potvrdzuje to, že máme u nás vzdelaných a skúsených ľudí. Spoločnosti želám, aby v nových priestoroch fungovala tak dobre ako doteraz,“ doplnil Baška.

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: rules.sk; fotografia v článku: mesnac.com

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?