BASF a Ricoh uzavreli partnerstvo. Cieľom je inovácia v aditívnej výrobe

Možnosti RICOH AM S5500P sa rozšíria pre rozsiahlejší sortiment finálnych produktov

Popredná svetová chemická spoločnosť BASF a spoločnosť Ricoh, popredný dodávateľ technológií v obore laserových spekacích strojov pre 3D tlač plastovým práškom, uzavreli nové partnerstvo a posúvajú tak svoje možnosti na poli aditívnej výroby.

Spoločnosti BASF a Ricoh začali spolupracovať na vývoji, výrobe a aplikácii aditívnych materiálov a chcú na trh priniesť ďalšie inovácie.

V rámci partnerskej spolupráce sa budú venovať tiež vývoju nových materiálov pre tlačiareň RICOH AM S5500P, ktorá je inštalovaná v centre vývoja aplikačných technológií spoločnosti BASF 3D-P v Heidelbergu. Táto dohoda zvýši schopnosti špičkových SLS tlačiarní Ricoh pre tlač plastovými práškami technológiou „spekania“.

Josef Fleissig, produktový manažér pre produkčnú tlač Ricoh Slovakia, doplňuje: „Pre širší úspech na trhu s aditívnymi materiálmi bude v nasledujúcich rokoch rozhodujúci pokrok materiálových vied. Zásadné objavy v tomto odbore vydláždia cestu zavádzania kreatívnych noviniek do nových odborov a odvetví. V partnerskej spolupráci s BASF, jedným z najväčších výrobcov materiálov na svete, môžeme vzájomne rozvíjať svoje odborné znalosti, aby sme napĺňali špecifické a veľmi pokročilé nároky zákazníkov na finálne produkty.“

Dr. Dirk Simon, riaditeľ divízie pre globálny obchod spoločnosti BASF 3D Printing Solutions GmbH, k tomu uvádza: „V tomto partnerstve sa prepája štatút Ricohu ako uznávaného výrobcu SLS strojov a naše odborné znalosti v oblasti materiálov a ich aplikácie v sériovej výrobe. Naša spolupráca umožní našim zákazníkom expandovať v priemyselnom využití aditívnych materiálov a zároveň zvýšiť produktivitu a efektivitu práce.“


O spoločnosti Ricoh

Ricoh podporuje digitálne pracovisko, využívajúce inovatívne technológie a služby, ktoré ľuďom umožňujú pracovať lepšie a jednoduchšie. Už vyše 80 rokov spoločnosť Ricoh inšpiruje k inováciám a je významným dodávateľom systémov pre riadenie dokumentov, služby IT, riešení pre komerčnú a produkčnú tlač, digitálne kamery a fotoaparáty a priemyselné systémy.

Skupina Ricoh, s hlavným sídlom v Tokiu, pôsobí približne v 200 krajinách a regiónoch na svete. V závere fiškálneho roku na konci marca 2017 dosiahla Skupina Ricoh celosvetovo obrat vo výške 2028 miliárd jenov (približne 18,2 miliardy USD). 

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti RICOH Slovakia s.r.o.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 3
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?